Elektronika.lt
 2025 m. vasario 21 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 21 d. 18:22
Lietuvoje pirmąkart išbandyta kvantinio ryšio technologija, užtikrinsianti nenulaužiamą duomenų perdavimą
Vasario 21 d. 15:47
Ekranų vartojimo problemos prasideda vaikystėje: kaip tėvams kovoti su žalingais vaiko įpročiais?
Vasario 21 d. 12:54
LG pristato naujausias skaitmenines iškabas B2B sektoriams
Vasario 21 d. 09:49
Prieš pasaulinę premjerą „Kia“ atskleidė naujojo PV5 modelio išvaizdą
Vasario 20 d. 19:24
Ekspertai pataria, kaip neužkibti ant internetinių sukčių kabliuko
Vasario 20 d. 16:21
KTU studentė kuria inovatyvų prietaisą žaizdoms gydyti
Vasario 20 d. 13:47
Kaip sprendžiami elektromobilių įkrovimo saugumo iššūkiai?
Vasario 20 d. 09:25
„Sostena“ – oficiali „Lynk & Co“ atstovė Lietuvoje
Vasario 19 d. 20:24
Kada dirbtinis intelektas bejėgis, arba kodėl pirma – duomenys, tada sprendimai?
Vasario 19 d. 17:31
Pristatytos „Huawei FreeBuds Pro 4“ belaidės ausinės
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Kompiuterija Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Trečdalis darbuotojų vis dar turi prieigą prie buvusios darbovietės duomenų

Publikuota: 2019-05-22 14:57
Tematika: Kompiuterija
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Neapribojus dabartinių ir buvusių darbuotojų veiksmų, daugeliui įmonių iškyla didesnė rizika prarasti svarbius duomenis. „Kaspersky Lab“ tyrimas „Skaitmeninės netvarkos rūšiavimas versle“ parodė, kad trečdalis (33 proc.) darbuotojų vis dar turi prieigą prie ankstesnio darbdavio duomenų ir dokumentų, o tai kelia grėsmę įmonės vientisumui. Buvę darbuotojai gali panaudoti šiuos duomenis savo tikslams, pavyzdžiui, naujoje darbo vietoje, arba netyčia juos sugadinti ar ištrinti. Tada duomenų atkūrimui reikės skirti laiko ir pastangų, kuriuos būtų galima panaudoti verslo plėtrai, rašoma pranešime spaudai.

Šiandien kiekvienas verslas skverbiasi į skaitmeninę erdvę. Mes naudojame įvairias bendradarbiavimo programas, internetinius duomenis ir failų bendrinimo paslaugas, todėl kartais sunku sekti, kokie duomenys ten yra ir kas juos gali naudoti. Tačiau šis aiškumo trūkumas, kalbant apie „skaitmeninę netvarką“, yra ne tik organizacinis galvos skausmas: nesugebėjimas tinkamai sutvarkyti įmonės internetinių duomenų gali būti nepalankus arba netgi grėsmingas tolimesnei verslo eigai.

Neteisėtos prieigos rizika gali užklupti net ir ne iš tokių akivaizdžių šaltinių, pavyzdžiui, darbuotojų, kurie kompanijoje jau nebedirba, bet nebuvo atjungti nuo įmonės elektroninio pašto paslaugų, „Messenger“ ar „Google“ dokumentų. Tokia situacija ypač kelia nerimą, nes į šią informaciją įeina intelektinė nuosavybė, komercinės paslaptys ir kiti saugomi ar konfidencialūs duomenys, kuriuos kibernetiniai nusikaltėliai bei konkurentai galėtų panaudoti savo pačių labui. Tarp respondentų, kuriuos apklausė „Kaspersky Lab“, 72 proc. pripažino, kad dirba su įvairių rūšių slaptais duomenimis.

Tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, kad dėl skaitmeninių duomenų netvarkos darbuotojams sudėtinga rasti tinkamą dokumentą ar duomenis, kurie dažniausiai yra saugomis skirtingose vietose. Net 57 proc. biuro darbuotojų teigė, kad darbe buvo sunku rasti tinkamą dokumentą ar bylą. Tiek pat asmenų (58 proc.) naudoja tą patį įrenginį tiek darbui, tiek ir asmeniniam naudojimui, o tai reiškia, kad informacija skirtinguose įrenginiuose gali būti dubliuojama arba pasenusi, taip sukeldama painiavą ir nesklandumus darbe. Ši skaitmeninė netvarka gali įtakoti ir duomenų nutekėjimą, jeigu informacija patektų į trečiosios šalies ar net konkurentų rankas. O to pasekmės – nuobaudos ar ieškiniai su klientais dėl duomenų apsaugos teisės aktų pažeidimo.

Net trečdalis (29 proc.) darbuotojų pripažįsta, kad darbui skirtame įrenginyje su bendradarbiais dalijasi prisijungimo vardu ir slaptažodžiu. Šiandienos atvirų erdvių ir bendrų darbo biurų kultūroje darbuotojai dažnai linkę nenustatyti ribų ir yra skatinami viskuo dalintis su savo kolegomis: nuo sąvaržėlių ir idėjų, iki stalų, užduočių ar net darbo kompiuterių. Blogi slaptažodžio saugojimo įpročiai ir laisvamaniškas požiūris į jautrius įmonės duomenis gali atrodyti nepavojingi ir nesusiję su pažeidimais, tačiau visa tai rodo, kad darbuotojus reikia išsamiau informuoti apie iškylančias rizikas.

„Netvarkingi skaitmeniniai failai ir nekontroliuojama prieiga prie duomenų kartais gali sukelti pažeidimus ir kibernetinius incidentus, tačiau labiausiai tikėtina, kad bus nutrauktas įprastas biuro darbas bei prarandamas laikas ir energija, nes reikės atkurti prarastus failus. Verslui – ypač mažoms ir aktyviai besivystančioms įmonėms, kurios siekia būti aktyvios ir konkurencingos – tokia situacija yra labai nepageidaujama. Kova su netvarka, kruopščiai valdomos prieigos teisės ir tinkamai naudojami kibernetinio saugumo sprendimai ne tik apsaugo nuo kibernetinių grėsmių. Jie garantuoja efektyvų darbą be jokių trikdžių, nes visos bylos yra savo vietoje, o turėdami visus reikiamus duomenis darbuotojai gali skirti daugiau laiko verslo tikslams įgyvendinti“, – sako Sergey Martsynkyan, „Kaspersky Lab“ B2B produktų rinkodaros vadovas.

Jeigu norite įsitikinti, kad skaitmeninė netvarka negresia jūsų duomenų saugumo praktikai, šie žingsniai padės pasiekti norimų tikslų:

  • Įmonėms turtui ir informacijai nustatykite prieigos politiką, įskaitant elektrinio pašto dėžutes, bendrinamus aplankus ir internetinius duomenis: visos prieigos teisės turėtų būti atšauktos, kai tik darbuotojas palieka darbo vietą
  • Darbuotojams reguliariai priminkite apie įmonės kibernetinio saugumo taisykles, kad jie tikrai suprastų, ko iš jų yra tikimasi
  • Naudokite šifravimą, kad apsaugotumėte įrenginiuose patalpintus įmonės duomenis. Taip pat visada turėkite atsargines duomenų kopijas. Taip užtikrinsite informacijos saugumą ir atkūrimą
  • Skatinkite gerus slaptažodžių kūrimo ir saugojimo įpročius. Pavyzdžiui, savo darbuotojams priminkite nenaudoti asmeninių duomenų ir nesidalinti darbine informacija su pašaliniais asmenimis. Slaptažodžių valdymo funkcija, esanti saugumo produktuose, gali padėti apsaugoti įmonės slaptažodžius ir konfidencialius duomenis
  • Jei esate įpratę dirbti su „debesies“ paslaugomis, tada galite pasirinkti kibernetinio saugumo sprendimą, atitinkantį jūsų įmonės dydį.

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Apple“ rado partnerį Kinijoje: dirbtinio intelekto srityje bendradarbiaus su „Alibaba“

JAV technologijų bendrovė jau kuris laikas ieškojo partnerio Kinijoje, kuris galėtų teikti tam tikrus dirbtinio intelekto sprendimus. Neseniai buvo patvirtinta, kad naujuoju „Apple“ partneriu šiame regione tapo „Alibaba“.

Pristatytas „Oscal Pad 100“ planšetinis kompiuteris su dviejų SIM kortelių palaikymu

Kinijos bendrovei „Blackview“ priklausantis prekės ženklas „Oscal“ dažniausiai pristato nebrangius išmaniuosius telefonus. Tačiau dabar pristatomas ir planšetinis kompiuteris, kuris bus žinomas kaip „Oscal Pad 100“.

„DeepSeek“ dirbtinio intelekto įrankis kelia vis didesnį susirūpinimą

Naujasis dirbtinio intelekto įrankis kelia didžiulį susirūpinimą. JAV svarstomas naujas įstatymas, kuris gali nulemti baudas už Kinijos dirbtinio intelekto programėlės „DeepSeek“ naudojimą. Tačiau tai dar ne viskas.

2025 m. vasaris
2025-02-17 16:05
„Huawei“ tapo planšetinių kompiuterių rinkos lyderiu Kinijoje
2025-02-16 16:21
„Google“ DI politikoje nebeliko vieno punkto – ar bendrovės sprendimai galės būti naudojami kuriant ginklus?
2025-02-14 13:22
„Lidl Plus“ naujovė: bus galima atsisakyti popierinio kvito, elektroninis – programėlėje
2025-02-12 19:23
„Google“ paieška gali sulaukti naujos galimybės
2025-02-12 16:05
„Acer“ pristatė du galingus nešiojamus kompiuterius
2025-02-11 10:24
Išaugo planšetinių kompiuterių pardavimai – populiariausi ir toliau išlieka „Apple“ sukurti įrenginiai
2025-02-10 07:01
Pristatyti „Lenovo“ nešiojami kompiuteriai su „Intel Lunar Lake“ procesoriais
2025-02-08 10:24
„Gemini“ sulaukė svarbaus atnaujinimo, pradės naudoti gerokai pažangesnį „2.0 Flash“ modelį
2025-02-07 11:36
„Microsoft“ siunčia perspėjimą dėl atnaujinimo į „Windows 11“
2025-02-06 13:43
„DeepSeek“ populiarumas auga, nepaisant to, kad pokalbių robotas susimovė saugos testuose
2025-02-05 18:21
Registrų centras investuos į technologinį atsinaujinimą ir veiklos efektyvinimą
2025-02-05 12:50
Lietuvių kalbos išteklių dirbtinio intelekto projektams skirta 2,45 mln. eurų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama