Formatų karai tęsiasi toliau. Kas laimės? Kas į užtarnautą poilsį išgrūs DVD diskus? Kol kas atsakymų iš oficialių šaltinių nėra. Bet pasižiūrėkime į Kinijos rinką.
Ten viskas vyksta visiškai ne taip, kaip visame pasaulyje. Kinijos kompanijos „spjovė“ į HD-DVD ir „Blu-ray“ formatus ir nutarė sukurti savo rinkai skirtą formatą. Taip atsirado EVD („enhanced versatile disc“) diskai, kurie šalyje sudaro didžiulę konkurenciją DVD diskams. Tačiau dėmesį norėtume skirti ne EVD diskams, nes jie, iš esmės, visiškai nesiskiria nuo DVD diskų, jų vienintelis privalumas – praplėsta diskų talpa. Ir populiarūs jie tik Kinijos rinkoje. Beje, EVD formato skaitytuvai pakankamai brangūs.
Nors Kinijos vartotojai turėtų būti patenkinti tautiečių sukurtais EVD diskais, tačiau CES 2007 parodoje buvo pristatytas dar vienas optinių diskų formatas HD-FVD („High Definition-Forward Versatile Disc“). Dar vienas žingsnis į DVD disko evoliuciją. HD-FVD formatą sukūrė Kinijos ir Taivanio gamintojai, pasitelkę raudonojo lazerio technologijas, tad didelio diskų talpos šuolio nuo DVD disko iki HD-FVD formato tikėtis neverta. HD-FVD disko talpa – 5,4 GB. Dvisluoksnis diskas savyje gali saugoti nuo 9,8 iki 11 GB duomenų. Formatas numato ir trijų sluoksnių galimybę su disko talpa iki 15 GB.
Parodoje buvo pristatyti ir HD-FVD diskai, ir HD-FVD grotuvas. Diskus pristatė kompanija „Ritek“. Pirmąjį HD-FVD grotuvą pasaulyje pristatė kompanija EDL. Kalbama, kad HD-FVD kokybė truputį geresnė nei „Blu-ray“ diskų ir sulyginama su HD-DVD kokybės vaizdu.
Kokios perspektyvos laukia šio formato už Kinijos ir Taivanio sienų, kol kas spręsti labai sudėtinga, bet pažvelgus į EVD formato diskus, susidaro įspūdis, kad ir HD-FVD nepasklis už savo gimtinės ribų.