Neaišku kiek interneto platybėse kalbėta apie adaptyvaus sinchronizavimo technologijas „G-Sync“ ir „FreeSync“. Tiksliau apie tai, kodėl „nVidia“ vaizdo plokštės negali palaikyti atviro standarto VESA adaptyvaus sinchronizavimo technologijos, kurią geriau visi žino kaip „FreeSync“.
Jei kas netyčia nėra girdėjęs, tai adaptyvus sinchronizavimas priverčia monitorių atvaizduoti kadrą tik tada, kai jį paruošia vaizdo plokštė, tai leidžia išvengti vaizdo plyšinėjimo ir trūkčiojimo žaidžiant, be to, žaidimo eiga pasidaro sklandesnė. „nVidia“ „G-Sync“ technologija reikalauja papildomo modulio, dėl to tokie monitoriai yra maždaug 200 € brangesni už „FreeSync“ monitorius, kuriems jokios papildomos įrangos nereikia ir ši technologija yra nemokama ir neišpučia monitoriaus kainos.
Rankiniu būdu bus galima įjungti adaptyvų sinchronizavimą net su nesertifikuotais monitoriais.
„nVidia“ praneša, kad pagaliau „GeForce“ vaizdo plokštės sugebės draugauti su VESA adaptyvaus sinchronizavimo technologija. Tai reiškia, kad kintantis monitoriaus atnaujinimo dažnis bus prieinamas net neturint „G-Sync“ monitoriaus. Tiesa, „FreeSync“ monitoriai pirmiausia turės būti išbandyti pačios „nVidia“ ir tik tada su „GeForce“ vaizdo plokštėmis galės būti įjungta adaptyvaus sinchronizavimo technologija.
Skaičiuojama, kad iš dabar egzistuojančių monitorių daugiau nei 500 galės draugauti su „GeForce“ vaizdo plokštėmis, o palaipsniui skaičius tik didės. „nVidia“ sausio 15 dieną žada išleisti tvarkykles, kurios ir įgalins „GeForce“ vaizdo plokščių suderinamumą su tam tikrais VESA adaptyvaus sinchronizavimo monitoriais. Monitoriai, kurie bus suderinami su „GeForce“ vaizdo plokštėmis gaus „G-Sync Compatible“ sertifikatus. Sertifikuotus monitorius siūlys visi gamintojai: „Acer“ „Asus“, AOC, „Benq“ ir kiti.