Elektronika.lt
 2025 m. sausio 3 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 2 d. 17:25
Kibernetinio saugumo ekspertas atskleidė, kaip pats apsaugo savo telefoną
Sausio 2 d. 14:27
Elektromobilių baterijos: pigesnės, efektyvesnės ir tvaresnės technologijos keičia rinką
Sausio 2 d. 11:30
Kaip seną išmanųjį iš stalčiaus prikelti naujam gyvenimui?
Sausio 2 d. 08:23
Kaip atnaujinti „HomePod“
Sausio 1 d. 17:27
Kaip energetinės transformacijos įkarštyje nepamesti galvos?
Sausio 1 d. 11:26
Papildomos „WaveSurfer“ osciloskopų funkcijos iš „Teledyne LeCroy“ – išplėstos galimybės profesionaliai įrangai
Gruodžio 31 d. 17:44
„Samsung“ sieks mažinti stresą: po „One UI 7“ atnaujinimo išmanieji galvos už mus
Gruodžio 31 d. 14:44
Verta žinoti. Duomenų saugumo iššūkiai ir modernūs sprendimai
Gruodžio 31 d. 11:22
Apšvietimas – svarbiausias saugumo elementas tamsiuoju metų laiku
Gruodžio 31 d. 08:37
Jau netrukus „Google“ pradės masinį mūsų sekimą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Kompiuterija Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Teisėto šnipinėjimo“ programa „Pegasus“ naudojama 45 pasaulio valstybėse

Publikuota: 2018-09-20 11:25
Tematika: Kompiuterija
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Kibernetinio saugumo ekspertai neseniai paskelbė turį įrodymų, kad piktybinė programinė įranga, įvairių valstybių vyriausybinėmis organizacijoms pateikiama kaip „teisėto šnipinėjimo“ įrankis, yra naudojama 45 valstybėse, nors žinomų vyriausybinių šios įrangos naudotojų yra gerokai mažiau – tai reiškia, kad kai kurios iš šių įstaigų užsiima neteisėtu tarptautiniu šnipinėjimu, rašo zdnet.com.

Programinė įranga, pavadinta „Pegasus“ (arba „Trident“) buvo sukurta Izraelio kibernetinio saugumo įmonės „NSO Group“ ir yra naudojama bent trejus metus – 2016 metų vasarą pasirodė pirmoji detali šio šnipinėjimo įrankio analizė. Piktybinė programa gali veikti išmaniuosiuose telefonuose su „Android“ ir „iOS“ operacinėmis sistemomis (dažniausiai pastebima, kad šnipinėjimo taikiniais pasirenkami „iPhone“ naudotojai).

Jos funkcionalumas yra labai platus: ji gali įrašinėti pokalbius, vogti slaptas žinutes, persiųsti telefonu darytas nuotraukas ir atlikti daugybę kitų veiksmų. Per trejus pastaruosius metus kibernetinio saugumo laboratorija „Citizen Lab“, įsteigta Toronto universiteto (Kanada) Munko tarptautinių santykių mokykloje, fiksavo atvejus, kuomet pastebėtas „Pegasus“ veikimas. Daugeliu atveju šnipinėjimo programinę įrangą panaudojo totalitarinio valdymo požymių turinčių valstybių institucijos – „Pegasus“ buvo naudojama stebėti žurnalistus, žmogaus teisių gynėjus, opozicijos politikus, teisininkus ir kovotojus su korupcija.

Naujausi duomenys, publikuoti „Citizen Lab“, rodo, kad egzistuoja 36 skirtingos grupuotės, panaudojusios „Pegasus“ programą prieš taikinius, esančius 45 valstybėse – taip pat Lenkijoje, Latvijoje, JAV, Kanadoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje ir kitose valstybėse, kurių politinis režimas yra aiškiai demokratinis. „Citizen Lab“ skelbia, kad 10 iš 36 vyriausybinių organizacijų, panašu, vykdo asmenų stebėjimą daugelyje valstybių ir neapsiriboja savo valstybėmis sienomis – labai tikėtina, kad taip pažeidžiami įstatymai, galiojantys tose valstybėse, kur būna „Pegasus“ stebimi asmenys. Tačiau taip pat „Citizen Lab“ tyrėjai pastebi, kad kai kuri jų pateikiama informacija gali būti netiksli, nes negalima atmesti tikimybės, kad kai kurie stebimieji asmenys naudojasi VPN tarnybų paslaugomis ir palydoviniu interneto ryšiu, dėl ko skaitmeninis jų buvimo pėdsakas paliekamas kitoje valstybėje, nei jie būna fiziškai. Tačiau, kita vertus, tikrai negalima atmesti tikimybės, kad „Pegasus“ valdytojai stebi disidentus, gyvenančius užsienio valstybėse – netgi išsivysčiusiose vakarų valstybėse, draudžiančiose tarptautinį savo piliečių sekimą.

„NSO Group“ atstovas spaudai pareiškė, kad jo įmonė, platindama savo programinę įrangą, nepažeidė jokių programinės įrangos eksporto įstatymų ir kartojo tai, ką „Pegasus“ kūrėjai tvirtina nuo pat jos platinimo pradžios: ši programinė įranga yra skirta kovai su nusikalstamumu. „Priešingai nei teigiama „Citizen Lab“ pareiškimuose, mūsų produkto naudojimas licencijuojamas vyriausybinėms organizacijoms ir teisėsaugos agentūroms tik vienam tikslui – nusikaltimų bei teroristinių išpuolių tyrimui ir prevencijai. Mūsų verslas yra vykdomas griežtai laikantis visų taikytinų eksporto kontrolės įstatymų“, – rašoma kūrėjų pareiškime.

„Citizen Lab“ į tai atsakė savo pareiškimu. Jie nurodė, kad „NSO Group“, net ir praėjus trejiems metams po jų produkto išviešinimo, dar nesuvokė, dėl ko jų įmonė susilaukia tiek daug viešos kritikos – visų pirma už tai, kad pardavinėja „Pegasus“ totalitariniams režimams. „Citizen Lab“ tyrimas yra ne apie tai, kokius viešus pareiškimus „NSO Group“ skelbia reklamuojant savo produktus arba kaip laikosi programinės įrangos eksporto įstatymų. Tačiau mūsų tyrimas ir toliau aiškiai rodo didelį susirūpinimą keliančius naudojimo realioje aplinkoje pavyzdžius, kuomet piktnaudžiaujama „NSO Group“ programine įranga. Tarp piktnaudžiavimo atvejų yra vyriausybinių organizacijų – „NSO Group“ klientų – vykdomas žmogaus teisių gynėjų, teisininkų, politikų ir žurnalistų sekimas“, – rašoma tyrėjų pareiškime.

Pateikiamas pilnas sąrašas šalių, kuriose būna asmenys, prieš kuriuos panaudota „Pegasus“ programinė įranga: Alžyras, Bahreinas, Bangladešas, Brazilija, Kanada, Dramblio kaulo krantas, Egiptas, Prancūzija, Graikija, Indija, Irakas, Izraelis, Jordanija, Kazachstanas, Kenija, Kuveitas, Kirgizstanas, Latvija, Libanas, Libija, Meksika, Marokas, Nyderlandai, Omanas, Pakistanas, Palestina, Lenkija, Kataras, Ruanda, Saudo Arabija, Singapūras, Pietų Afrika, Šveicarija, Tadžikistanas, Tailandas, Togas, Tunisas, Turkija, Jungtiniai arabų emyratai, Uganda, Jungtinė Karalystė, Jungtinės Amerikos Valstijos, Uzbekistanas, Jemenas, Zambija. Liepą Izraelyje buvo suimtas buvęs „NSO Group“ darbuotojas, išvogęs „Pegasus“ išeities kodą ir bandęs jį „tamsiajame internete“ parduoti už 50 mln. JAV dolerių.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Asus“ pristatė naująjį „V16“ nešiojamą kompiuterį

Privatumo klausimas sprendžiamas magnetine kameros sklende, o „Turbo Blue“ klaviatūros apšvietimas ir neoniniai WASD klavišai suteikia modernaus dizaino atspalvį. Matinės juodos spalvos apdaila atspari pirštų atspaudams, todėl prietaisas atrodo švariai ir profesionaliai.

Automobiliuose su „Android Auto“ galėsime stebėti ir oro prognozes

Saugumo sumetimais „Google“ riboja programėlių rūšis, kurias kūrėjai gali pasiūlyti „Android Auto“ ir „Android Automotive“ platformoms. Nuo šio mėnesio į šį sąrašą įtrauktos ir orų programėlės, todėl atsirado galimybė naudoti naujas aplikacijas, kurios leidžia matyti informaciją apie orus, susijusius su esama vieta ar maršrutu.

„Apple“ vadovas ramina bendrovės gerbėjus: paneigė kalbas apie „Apple Intelligence“ apmokestinimą

Spėjama, kad tokia paslauga gali kainuoti maždaug 20 JAV dolerių. Žinoma, tokia kaina veikiausiai galios JAV rinkoje. Kaip paaiškėjo dabar, tokios kalbos neturi jokio pagrindo. Tai patvirtino „Apple“ kompanijos vadovas Timas Cookas.

2024 m. gruodis
2024-12-29 08:27
Tokio kompiuterio dar būsite nematę: „Lenovo“ demonstruoja savo technologinę pažangą
2024-12-27 19:21
EK sprendžia problemas su „Apple“: pateikė būdus, kaip „iOS“ ir „iPadOS“ galėtų būti suderintos pagal naująjį reglamentą
2024-12-26 08:00
„Google Play Store“ parduotuvėje nebeliks funkcijos: „Google“ nusprendė panaikinti programėlių dalinimosi galimybę
2024-12-22 08:08
„Honor“ pristatė naują planšetinį kompiuterį – „Pad V9“ modelį
2024-12-19 10:26
„Microsoft“ ištrins milijardus slaptažodžių
2024-12-18 19:14
„Wargaming“ pristato naują mokslinės fantastikos žaidimą apie robotus „Steel Hunters“
2024-12-18 16:21
„Ulefone“ pristatė nebrangų planšetinį kompiuterį „Tab W10“
2024-12-18 12:23
Milijonai kibernetinių grėsmių Lietuvoje: kas slypi už juodojo sąrašo tinklapių?
2024-12-18 07:08
„Google“ pristato išplėstinės realybės įrenginiams skirtą operacinę sistemą
2024-12-17 16:15
„Google“ pristatė naujos kartos dirbtinio intelekto modelį
2024-12-17 10:24
„YouTube“ deda milžiniškas pastangas, kad išspręstų kalbos barjero problemas
2024-12-16 16:35
„Apple“ išleido ilgai lauktą „iOS 18.2“ programinės įrangos atnaujinimą
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama