Elektronika.lt
 2024 m. spalio 7 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Spalio 7 d. 18:24
Galvojate, kad elektriniai automobiliai atsirado tik dabar? Jūs labai stipriai klystate
Spalio 7 d. 16:41
„Philips“ pristato naują verslo monitorių linijos papildymą: naujasis modelis pasiūlys viską, ko gali prireikti
Spalio 7 d. 14:50
Nykstantis internetas grasina sunaikinti mūsų istoriją: kas daroma dėl jo išsaugojimo?
Spalio 7 d. 12:37
Prie Kauno – galingiausia Baltijos šalyse saulės elektrinė virš elektromobilių įkrovimo parko su 40 įkrovimo taškų
Spalio 7 d. 10:26
Dirbtinis intelektas pamokose – anksti įgytas skaitmeninis raštingumas užtikrins sėkmę ateityje (2)
Spalio 7 d. 08:30
Penki automatinių sandėliavimo sistemų privalumai verslui: kodėl verta investuoti?
Spalio 6 d. 18:32
„Fintech“ bendrovės – finansų sektoriaus transformacijos priešakyje
Spalio 6 d. 14:20
Moksleiviams – galimybė pasimatuoti verslininko rolę: Lietuvos mokyklose startavo antroji skaitmeninio verslumo programa
Spalio 6 d. 10:42
Lietuviai veržiasi į priekį dvigubų technologijų sektoriuje – lazerinių sprendimų poveikis lyginamas su šviesolaidžio interneto revoliucija
Spalio 5 d. 18:23
Įmonės „nulaužiamos“ per žmones: kaip darbuotojus paversti svarbiausiu ginklu prieš kibernetines atakas?
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Naujienos » Kompiuterija Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Kaspersky Lab“ pasaulinės tyrimų ir analizės grupės (GReAT) ekspertai atrado „AppleJeus“ – naują piktavališką operaciją, kurią vykdo liūdnai pagarsėjusi „Lazarus“ grupė. Nusikaltėliai įsiskverbė į Azijos kriptovaliutos tinklą naudodami „Trojan“ virusu užkrėstą kriptovaliutos prekybai skirtą programinę įrangą. Užpuolimų tikslas buvo vienas – iš pasirinktų aukų pavogti kriptovaliutą. Be kenkėjiškos programos, skirtos „Windows“ operacinei sistemai, tyrėjai aptiko anksčiau dar nežinomą versiją, kuri skirta „macOS“ platformai.

Tai pirmasis atvejis, kai „Kaspersky Lab“ tyrėjai pastebėjo, kad „Lazarus“ grupė platina kenkėjišką programą, kuri skirta „macOS“ vartotojams, o tai reiškia, kad visi asmenys, kurie naudoja šią operacinę sistemą su kryptovaliuta susijusiai veiklai, turėtų sunerimti.

Remiantis „GReAT“ ekspertų analize, brovimasis į biržos infrastruktūrą prasidėjo, kai nieko neįtariantis įmonės darbuotojas atsiuntė trečiosios šalies programinę įrangą iš teisėtai atrodančio tinklalapio, kuris platina kriptovaliutos prekybai skirtą programinę įrangą.

Pats programos kodas nėra įtartinas, išskyrus vieną komponentą – atnaujinimą. Teisėtose programose tokie komponentai yra naudojami naujoms programų versijoms atsisiųsti. „AppleJeus“ atveju jis veikia kaip žvalgybos modulis: pirmiausia jis renka pagrindinę informaciją apie kompiuterį, kuriame buvo įdiegtas, vėliau ši informacija siunčiama atgal į komandų ir valdymo serverį ir, jei užpuolikai nusprendžia, kad kompiuterį verta atakuoti, tada kenksmingas kodas atsiunčiamas kaip programinės įrangos atnaujinimas. Piktybinis atnaujinimas įdiegia „Trojan“ tipo „Fallchill“ virusą - seną įrankį, kurį „Lazarus“ grupė pradėjo ir vėl naudoti. Įdiegus „Fallchill Trojan“, užpuolikams suteikiama beveik neribota prieiga prie aukos kompiuterio, o taip jie gali pavogti vertingą finansinę informaciją arba panaudoti kitas papildomas priemones šiam tikslui pasiekti.

Padėtis pasidarė itin rimta, kai nusikaltėliai sukūrė programinę įrangą ne tik „Windows“, bet „macOS“ operacinei sistemai. Pastaroji paprastai yra daug mažiau paveikiama kibernetinių grėsmių nei „Windows“ operacinė sistema. Kenkėjiška programa abiejose platformose veikia visiškai vienodai.

Kitas neįprastas dalykas, susijęs su „AppleJeus“ operacija, yra tai, kad nors tai atrodo kaip tiekimo grandinės ataka, iš tikrųjų realybė šiek tiek kitokia. Kriptovaliutos prekybai skirtos programos pardavėjas, per kurį buvo platinamas virusas, turi galiojantį skaitmenį sertifikatą ir yra užregistravęs iš pažiūros teisėtai atrodantį domeną. Tačiau, bent jau remiantis viešai prieinama informacija, „Kaspersky Lab“ tyrėjai pagal sertifikato informacijoje nurodytą adresą negalėjo nustatyti jokios teisėtos organizacijos.

„Mes pastebėjome didėjantį „Lazarus“ grupės susidomėjimą kriptovaliutos rinka dar 2017 m. pradžioje, kai „Lazarus“ operatorius viename iš savo serverių įdiegė „Monero“ programinę įrangą. Nuo to laiko jie buvo pastebėti keletą kartų. Atakuodavo kriptovaliutos rinkas bei įprastas finansines organizacijas. Tai, jog ši grupė sukūrė kenkėjišką programinę įrangą, kad be „Windows“ naudotojų galėtų užkrėsti ir „macOS“ naudotojus ir, greičiausiai, įsteigė suklastotą programinės įrangos kompaniją bei programinės įrangos produktą, kad galėtų platinti kenkėjišką programą, kurios nepastebėtų saugumo sprendimai, reiškia, kad jie potencialiai iš šios operacijos tikisi didelio pelno, o mes turėtume tikėtis, kad tokie atvejai artimiausioje ateityje tik dažnės. „MacOS“ naudotojams šis atvejis yra lyg „pabudimas“, ypač jei jie naudoja savo „Mac“ kompiuterius, kad atliktų operacijas, susijusias su kriptovaliuta“, – sakė Vitaly Kamluk, „Kaspersky Lab“ „GReAT“ APAC komandos vadovas.

„Lazarus“ grupė, žinoma dėl savo sudėtingų operacijų ir ryšių su Šiaurės Korėja, yra pagarsėjusi ne tik dėl kibernetinio šnipinėjimo ar kibernetinių atakų, bet ir dėl finansinių išpuolių. Daugelis tyrėjų, taip pat „Kaspersky Lab“, anksčiau jau pranešė apie šios grupės atakas, nukreiptas į bankus ir kitas dideles finansų įmones.

„Kaspersky Lab“ saugumo ekspertai, asmenims norintiems apsaugoti save ir savo įmonę nuo sudėtingų kibernetinių išpuolių iš tokių grupių kaip „Lazarus“, pataria:

  • Negalima aklai pasitikėti jūsų sistemoje veikiančiu kodu. Nei autentiška atrodanti svetainė, nei solidus įmonės profilis, nei skaitmeniniai sertifikatai neužtikrina, kad nebūsite apgauti.
  • Naudokite tvirtą saugumo sprendimą, kuris turi piktavališko elgesio aptikimo technologijas bei sugeba aptikti netgi anksčiau nežinomas grėsmes.
  • Savo organizacijos saugumo komandai užprenumeruokite aukštos kokybės grėsmių žvalgybos paslaugas, kad galėtumėte greitai gauti informaciją apie naujausias sudėtingų grėsmių veikėjų taktikas, metodus ir procedūrų pokyčius.

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama