Nuskriaustas buvęs kompanijos „Alpha Computer Service“ darbuotojas buvo apkaltintas bandymu įsilaužti po to, kai „Google“ paieškos užklausos parodė, kad jis bandė tinkle ieškoti techninės informacijos apie tai, kaip įsilaužti į kompanijos sistemas.
Metthew Suster anksčiau dirbo klientų techninio palaikymo komandoje, vėliau kai buvo atleistas, pasinaudojo klientų informaciją tam, kad gautų priėjimą į bevielį kompanijos tinklą.
„Google“ paslaugų naudojimas jam tapo lemtinga klaida, kadangi jo užklausos buvo išsaugotos „Google Search“ sistemoje ir vėliau ši informacija buvo perduota policijai. Įsilaužėlis ieškojo internete maždaug tokios informacijos: „how to broadcast interference over WiFi 2.4 GHZ“, „interference over WiFi 2.4 GHZ“, o šių užklausų protokolai tapo pagrindiniu įrodymu jo byloje. Metthew gavo 15 mėn. laisvės atėmimo bausmę, taip pat jis privalės sumokėti 20 000 JAV dolerių baudą.
Įdomu kokiu būdu buvo įrodyta, kad visas užklausas atliko jis pats? Tikriausiai „Google“ registruoja „ieškotojų“ ip adresus, arba registruoja įvairias kitų „Google“ sistemų, tokių kaip „Gmail“, vartotojų paieškos frazes.
Tai jau ne pirmas vartotojų sekimo atvejis - pernai JAV gyventojas buvo nuteistas už žmonos nužudymą, o prieš tai jis internete ieškojo informacijos pagal maždaug tokius raktinius žodžius: „neck“, „snap“, „break“ ir „hold“.