Elektronika.lt
 2025 m. vasario 24 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Vasario 23 d. 13:12
Su sukčiais pernai susidūrė pusė Lietuvos įmonių: kam kyla didžiausia rizika?
Vasario 22 d. 13:18
Z kartos žmonės tiksliai žino, kur jiems gali padėti DI, bet trūksta praktikos
Vasario 21 d. 18:22
Lietuvoje pirmąkart išbandyta kvantinio ryšio technologija, užtikrinsianti nenulaužiamą duomenų perdavimą
Vasario 21 d. 15:47
Ekranų vartojimo problemos prasideda vaikystėje: kaip tėvams kovoti su žalingais vaiko įpročiais?
Vasario 21 d. 12:54
LG pristato naujausias skaitmenines iškabas B2B sektoriams
Vasario 21 d. 09:49
Prieš pasaulinę premjerą „Kia“ atskleidė naujojo PV5 modelio išvaizdą
Vasario 20 d. 19:24
Ekspertai pataria, kaip neužkibti ant internetinių sukčių kabliuko
Vasario 20 d. 16:21
KTU studentė kuria inovatyvų prietaisą žaizdoms gydyti
Vasario 20 d. 13:47
Kaip sprendžiami elektromobilių įkrovimo saugumo iššūkiai?
Vasario 20 d. 09:25
„Sostena“ – oficiali „Lynk & Co“ atstovė Lietuvoje
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Kompiuterija Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Tik 12 proc. darbuotojų supranta savo organizacijos IT saugos politiką

Publikuota: 2018-01-16 15:18
Tematika: Kompiuterija
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Remiantis neseniai atliktu „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ vartotojų tyrimu, informacijos trūkumas apie saugumą IT srityje, vis dar nerimą kelianti realybė įmonėms visame pasaulyje. Tyrimai parodė, kad tik dešimtoji (12 %) įdarbintų respondentų yra visiškai informuoti apie IT saugumo politiką ir taisykles, nustatytas organizacijose, kuriose jie dirba. Tai, kartu su faktu, kad pusė (49 %) darbuotojų mano, kad apsauga nuo kibernetinių veiksnių yra bendra atsakomybė, kelia papildomų sunkumų nustatant tinkamą kibernetinio saugumo sistemą.

Tyrimas parodė, kad iš 7 993 visą darbo dieną dirbančių darbuotojų, kurių buvo klausinėjama apie įmonių IT saugumo politiką ir atsakomybes, net 24 % darbuotojų mano, kad jų organizacijose apskritai nėra nustatytos politikos. Įdomu tai, kad taisyklių ignoravimas nėra pasiteisinimas, nes maždaug pusė (49 %) respondentų mano, kad visi darbuotojai, įskaitant ir juos pačius, turėtų prisiimti atsakomybę už IT apsaugą nuo kibernetinių grėsmių.

Tačiau, kaip parodė kitas „Kaspersky Lab“ tyrimas, kartais darbuotojai elgiasi visiškai priešingai. Remiantis „Human Factor in IT Security: How Employees are Making Businesses Vulnerable from Within“ ataskaita, neatsargus personalas per pastaruosius metus prisidėjo prie 46 % kibernetinio saugumo incidentų.

Šis neatitikimas gali būti ypač pavojingas mažoms įmonėms, kuriose IT saugumo funkcija nėra išskirta ir atsakomybė paskirstoma IT ir ne IT specialistams. Nepaisant net pagrindinių reikalavimų, pvz.: slaptažodžių keitimo ar būtinų atnaujinimų įdiegimo, gali kilti grėsmė bendrajai verslo apsaugai. „Kaspersky Lab“ ekspertai teigia, kad dažniausiai tokių išpuolių taikiniai, tai aukščiausioji vadovybė bei žmogiškųjų išteklių ir finansų specialistai, turintys prieigą prie svarbiausių savo įmonės duomenų.

Siekiant išspręsti šią problemą, mažoms ir vidutinėms įmonėms būtina reguliariai rengti darbuotojų IT saugos mokymus ir informuoti apie produktus, kurie pritaikyti pagal jų specifinius poreikius. Pavyzdžiui, „Kaspersky Endpoint Security Cloud“ turi iš anksto sukonfigūruotus saugos nustatymus, suteikia apsaugą visiems įrenginiams ir yra itin papratai valdomas. Todėl nereikia didelės administratoriaus patirties ir taip sumažinama IT komandos našta.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Kinų sukurtas „DeepSeek“ – užblokuotas ir dar vienoje šalyje: dirbtinio intelekto įrankis kelia vis didesnį susirūpinimą

Australijoje vyriausybė uždraudė „DeepSeek“ naudotis visomis vyriausybinėmis sistemomis ir įrenginiais, motyvuodama nacionalinio saugumo sumetimais. Neseniai prie šalių, užblokavusių prieigą prie „DeepSeek“, sąrašo prisijungė Pietų Korėja.

Telecentras pradeda teikti centralizuotas VDC paslaugas valstybiniam sektoriui

Vasario 20 d. Ekonomikos ir inovacijų ministrui patvirtinus atnaujintą centralizuotai teikiamų IT paslaugų katalogą AB Lietuvos radijo ir televizijos centras pradeda teikti IT įrangos talpinimo ir kitas kataloge išvardintas paslaugas, skirtas valstybės organizacijoms.

„Apple“ rado partnerį Kinijoje: dirbtinio intelekto srityje bendradarbiaus su „Alibaba“

JAV technologijų bendrovė jau kuris laikas ieškojo partnerio Kinijoje, kuris galėtų teikti tam tikrus dirbtinio intelekto sprendimus. Neseniai buvo patvirtinta, kad naujuoju „Apple“ partneriu šiame regione tapo „Alibaba“.

2025 m. vasaris
2025-02-19 07:22
Pristatytas „Oscal Pad 100“ planšetinis kompiuteris su dviejų SIM kortelių palaikymu
2025-02-18 16:21
„DeepSeek“ dirbtinio intelekto įrankis kelia vis didesnį susirūpinimą
2025-02-17 16:05
„Huawei“ tapo planšetinių kompiuterių rinkos lyderiu Kinijoje
2025-02-16 16:21
„Google“ DI politikoje nebeliko vieno punkto – ar bendrovės sprendimai galės būti naudojami kuriant ginklus?
2025-02-14 13:22
„Lidl Plus“ naujovė: bus galima atsisakyti popierinio kvito, elektroninis – programėlėje
2025-02-12 19:23
„Google“ paieška gali sulaukti naujos galimybės
2025-02-12 16:05
„Acer“ pristatė du galingus nešiojamus kompiuterius
2025-02-11 10:24
Išaugo planšetinių kompiuterių pardavimai – populiariausi ir toliau išlieka „Apple“ sukurti įrenginiai
2025-02-10 07:01
Pristatyti „Lenovo“ nešiojami kompiuteriai su „Intel Lunar Lake“ procesoriais
2025-02-08 10:24
„Gemini“ sulaukė svarbaus atnaujinimo, pradės naudoti gerokai pažangesnį „2.0 Flash“ modelį
2025-02-07 11:36
„Microsoft“ siunčia perspėjimą dėl atnaujinimo į „Windows 11“
2025-02-06 13:43
„DeepSeek“ populiarumas auga, nepaisant to, kad pokalbių robotas susimovė saugos testuose
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama