Elektronika.lt
 2025 m. sausio 22 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 22 d. 08:25
„Xiaomi“ pristatė „Redmi Note 14“ išmaniųjų telefonų seriją – flagmano lygio technologijos tapo prieinamos plačiai auditorijai
Sausio 21 d. 20:18
Maršrutų planavimo modulis – kaip pasirinkti tinkamą sprendimą
Sausio 21 d. 17:39
2024-ųjų kainų svarstyklės elektros rinkoje: nuo 1,83 Eur iki 667,13 Eur už megavatvalandę
Sausio 21 d. 14:16
„Thinkdiag“ diagnostikos sistema – visos funkcijos ir privalumai jūsų automobiliui
Sausio 21 d. 11:30
Internetiniai žaidimai gali ir būti naudingi: psichologė įvardijo, kodėl vaikams jų drausti nereikėtų
Sausio 21 d. 08:53
Kamuoja namuose lėtai veikiantis internetas? Pateikiame 7 paprastus patarimus (1)
Sausio 20 d. 20:25
LG 2025 metais iš naujo apibrėš namų pramogas su pažangiomis naujovėmis
Sausio 20 d. 17:46
Dirbtinio intelekto klaidos versle – kas turi prisiimti atsakomybę? (1)
Sausio 20 d. 14:13
Rekomenduojami kontaktai dalinantis turiniu „iPhone“ ir „iPad“
Sausio 20 d. 11:12
Kas stabdo lietuvių susidomėjimą elektromobiliais? (2)
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Kompiuterija Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

„Kasybos“ botnetai sugrįžo – užkrėsti tūkstančiai kompiuterių, o nusikaltėliai uždirba šimtus tūkstančių dolerių

Publikuota: 2017-09-20 12:39
Tematika: Kompiuterija
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

„Kaspersky Lab“ tyrimų komanda aptiko du botnetus, sudarytus iš kenkėjiškomis programomis užkrėstų kompiuterių, kurie slapta įdiegia kripto-valiutos „kasėjus“ – teisėtą programinę įrangą, naudojama virtualioms valiutoms kurti, remiantis „blockchain“ technologija.

Pavyzdžiui, ekspertai apskaičiavo, kad 4000 kompiuterių tinklo savininkas per mėnesį gali padidinti savo pelną iki 30 000 JAV dolerių, o iš 5000 botnet kompiuterių tinklo nusikaltėliai gali išgauti daugiau nei 200 000 JAV dolerių.

„Bitcoin“ ir kitų kripto-valiutų sandara leidžia manyti, kad vartotojas, naudodamas kompiuterius, turinčius specializuotą „kasybos“ programinę įrangą, gali ne tik pirkti, bet ir sukurti naują valiutos vienetą (arba monetą).

Tačiau, atsižvelgiant į kripto-valiutų koncepciją, kuo daugiau monetų pagaminama, tuo daugiau laiko ir skaičiavimų reikia norint sukurti naują monetą. Prieš keletą metų, kenkėjiškos programos įdiegiančios „Bitcoin“ kasyklas (kurios naudoja aukos kompiuterius, kad išgautų virtualią valiutą nusikaltėliams), buvo įprastas reiškinys, bet kuo daugiau „Bitcoin“ buvo iškasama, tuo sunkiau buvo išgauti naują vienetą.

Taigi, šis procesas tapo nenaudingas: potenciali finansinė nauda, kurią nusikaltėliai galėjo gauti iš „Bitcoin“, nepadengė investicijų, kurias jiems reikėjo įdėti į kenkėjiškų programų kūrimą, paskirstymą ir infrastruktūrą. Tačiau „Bitcoin“, pirmosios ir garsiausios kripto-valiutos kaina, kuri per pastaruosius keletą metų sparčiai augo nuo šimtų iki tūkstančių dolerių už vienetą, sukėlė realią „kripto-valiutos karštinę“ visame pasaulyje. Šimtai entuziastų ir pradedančiųjų pradėjo leisti savo „Bitcoin“ alternatyvas, kurių daugelis, per palyginti trumpą laiką, taip pat įgijo didelę rinkos vertę.

Šie kripto-valiutų rinkos pokyčiai neišvengiamai atkreipė kibernetinių nusikaltėlių dėmesį, dabar jie grįžta prie sukčiavimo schemų, kurių metu slapta įdiegę kripto-valiutos „kasybos“ programas į tūkstančius kompiuterių.

Remiantis naujausiais „Kaspersky Lab“ ekspertų tyrimais, nusikaltėliai botnetų „kasybos“ programinę įrangą išplatina naudodami reklamines programas, kurias vartotojai į savo įrenginius įsidiegę savanoriškai. Kai reklaminė programa įdiegta į aukos kompiuterį, ji atsisiunčia kenksmingą komponentą: kripto-valiutos kasimo programą. Šis komponentas įdiegia „kasybos“ programinę įrangą ir atlieka tam tikrus veiksmus, kad įsitikintų, jog kasyklos darbas vyks kuo ilgiau. Pavyzdžiui:

  • Bando išjungti saugos programinę įrangą;
  • Stebi visų programų paleidimus ir sustabdo jų veiklą, jei įjungiama programa, kuri stebi sistemos veiklą ar joje veikiančius procesus;
  • Įsitikina, kad „kasybos“ programinės įrangos kopija yra kietajame diske ir ją atkuria, jeigu ji ištrinama.

Kai tik „iškasamos“ pirmosios monetos, jos pervedamos į nusikaltėlių pinigines, o aukos lieka su sulėtėjusia kompiuterine įranga ir didesnėmis elektros sąskaitomis. Remiantis „Kaspersky Lab“ pastebėjimais, nusikaltėliai dažniausiai naudoja dvi kripto-valiutas: „Zcash“ ir „Monero“. Pasirenkamos šios konkrečios valiutos, nes jos leidžia anonimizuoti pervedimus ir piniginės savininkus.

Pirmuosius piktybinių „kasybos“ programų sugrįžimo požymius „Kaspersky Lab“ pastebėjo dar 2016 m. gruodžio mėnesį, kai tyrėjai pranešė, kad maždaug 1000 kompiuterių užkrėsti kenkėjiška „Zcash“ kripto-valiutos kasimo programa, kuri buvo pradėta naudoti 2016 m. spalio pabaigoje. Tuo metu, dėl sparčios „Zcash“ kainos augimo, botnetų savininkai užsidirbdavo net iki 6000 JAV dolerių per savaitę. Buvo numatyta, kad atsiras nauji „kasybos“ botnetai, o naujausių tyrimų rezultatai patvirtina, kad prognozė buvo teisinga. Vartotojų, kurie susidūrė su kripto-valiutų „kasyba“, skaičius per pastaruosius metus labai išaugo.

Pavyzdžiui, 2013 m. „Kaspersky Lab“ produktai, nuo tokio pobūdžio grėsmių, apsaugojo apie 205 000 vartotojų visame pasaulyje. 2014 m. šis skaičius išaugo iki 701 000, o nukentėjusių vartotojų per pirmuosius aštuonis 2017 m. mėnesius padaugėjo iki 1,65 milijonų.

Norėdami apsaugoti savo kompiuterį, kad jis netaptų elektra mintančiu „zombiu“ (kuris uždirba pinigus nusikaltėliams), „Kaspersky Lab“ ekspertai rekomenduoja imtis šių priemonių:

  • Į savo kompiuterius neįdieginėkite įtartinos programinės įrangos iš nepatikimų šaltinių.
  • Jūsų antivirusinėje programoje kenksmingų reklaminių programų aptikimas gali būti automatiškai išjungtas. Įsitikinkite, kad ši funkcija įjungta.
  • Norėdami apsaugoti savo skaitmeninę aplinką nuo visų galimų grėsmių, įskaitant ir piktavalius kripto-valiutos kasėjus, naudokite tik patikrintą ir patikimą antivirusinę programą.
  • Jei naudojate serverį, įsitikinkite, kad jis yra apsaugotas antivirusine programa, nes nusikaltėliams serveriai pelningesni taikinai dėl didesnio kompiuterio našumo (lyginant su vidutiniu kompiuteriu).

„Kaspersky Lab“ produktai sėkmingai aptinka ir užblokuoja kenkėjiškų programų skleidimą programinėje įrangoje su tokiais aptikimo vardais:

  • RiskTool.Win32.BitCoinMiner.hxao
  • PDM:Trojan.Win32.Generic

Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
TCL pristatė naująją „Nxtpaper 4.0“ ekranų technologiją ir paskelbė apie planšetinį kompiuterį

CES 2025 parodoje dalyvavo ir TCL kompanijos atstovai, kurie paskelbė apie naujos kartos „Nxtpaper 4.0“ technologiją. Ši naujoviška ekrano technologija apima nespalvotą elektroninio rašalo ekraną ir yra atnaujinta tiek programinė, tiek aparatinė įranga.

„Asus“ pademonstravo galingą planšetinį kompiuterį „ROG Flow Z13“

Oficialiai pristatytas naujasis „ROG Flow Z13“ planšetinis kompiuteris, kuris aprūpintas 13,4 colių įstrižainės „ROG Nebula“ ekranu su 2 560 x 1 600 taškų raiška. Čia naudojama panelė pasiūlys 180 Hz atsinaujinimo dažnį, 3 ms atsakymo laiką ir 100 proc. DCI-P3 spalvų gamos palaikymą.

Pristatyta atnaujinta „HP OMniStudio X“ kompiuterių serija su „Intel Lunar Lake“ procesoriais

Gamintojas pademonstravo ir du naujus stalinius kompiuterius, kurie bus parduodami kaip „OmniStudio X“ serijos modeliai. Aukščiausios klasės „HP OmniStudio X“ pasiūlys 4K raiškos IPS ekranus su 550 nitų maksimaliu ryškumu ir 95 proc. DCI-P3 spalvų gamos padengimu.

2025 m. sausis
2025-01-19 13:13
Ryšių reguliavimo tarnyba taps pagrindine dirbtinio intelekto priežiūros institucija Lietuvoje
2025-01-15 20:21
„Lenovo“ pristatė naują „Legion“ serijos planšetinį kompiuterį „Legion Tab (2025)“
2025-01-15 15:23
Pristatytas naujasis „ROG Strix Scar 18“ nešiojamas kompiuteris
2025-01-15 13:16
Pristatytas naujasis „HP Omen 16“ nešiojamas kompiuteris su „AMD Ryzen AI 9 365“
2025-01-14 15:35
MSI pristatė naują „Stealth A16 AI+“ nešiojamą kompiuterį
2025-01-14 07:05
Pristatytas naujasis „Razer“ nešiojamas kompiuteris, kuris nustebins savo korpuso storiu
2025-01-05 09:09
Vokietijos automobilių milžinės problemos niekaip nesibaigia
2024 m. gruodis
2024-12-30 18:19
„Asus“ pristatė naująjį „V16“ nešiojamą kompiuterį
2024-12-30 13:20
Automobiliuose su „Android Auto“ galėsime stebėti ir oro prognozes
2024-12-30 10:22
„Apple“ vadovas ramina bendrovės gerbėjus: paneigė kalbas apie „Apple Intelligence“ apmokestinimą
2024-12-29 08:27
Tokio kompiuterio dar būsite nematę: „Lenovo“ demonstruoja savo technologinę pažangą
2024-12-27 19:21
EK sprendžia problemas su „Apple“: pateikė būdus, kaip „iOS“ ir „iPadOS“ galėtų būti suderintos pagal naująjį reglamentą
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama