Jau keletą savaičių internete nuolat sklando gandai apie „Microsoft“ dirbtinio intelekto vystymo programą. Šiandien bendrovė pasidalino informacija apie savo pasiekimus įgyvendinant šią strategiją. Įmonės atstovų teigimu, programinės įrangos milžinės tikslas yra pasiekti, kad dirbtinis intelektas taptų visiems prieinamas. Beveik 25 metus investuodama į dirbtinio intelekto vystymą, kompanija įgijo prieigą prie botų ir skaitmeninių asistentų bei siūlo puikias galimybes programuotojams ir automatinio vertimo priemones.
Pastaruoju metu buvo pasiekti keletą didelių susitarimų, kurie šią savaitę buvo paskelbti San Franciske:
- Pristatytas naujas „Cortana Devices SDK“ – priemonių komplektas, skirtas OEM (Original Equipment Manufacturer) ir ODM (Original Design Manufacturer) gamintojams, kuris leis sukurti intelektualesnius ir naudingesnius išmaniojo namo prietaisus bei unikalią vartotojo patirtį.
- „Microsoft“ korporacija paskelbė apie partnerystę su „Harman/Kardon“, kuri 2017 metų vasario mėnesį planuoja išleisti aukščiausios kokybės garsiakalbių sistemą su „Cortana“. Be to, buvo anonsuota „Calendar.help“ – paslauga, kuri padės organizuoti susirinkimus. Ji jungia rankinius valdymo įrankius ir automatinius dirbtinio intelekto algoritmus.
- „Microsoft“ vertėjas ( Microsoft Translator live) – sinchroninio vertimo paslauga, kurios kol kas prieinama tik bandomoji versija, bet ji jau leidžia vartotojams bendrauti keliomis kalbomis realiu laiku, t. y. sistema beveik akimirksniu automatiškai išverčia pokalbį į pasirinktas kalbas ir jį įgarsina pašnekovui.
- Naujos „Skype“ botų funkcijos: dabar šios programėlės pagrindu galima sukurti botus, naudojančius „Skype“ skambučių sąsają (Skype calling API), kuri dabar prieinamas visame pasaulyje.
- Sukurtas naujas pokalbių botas Zo, kuris buvo paleistas JAV 2016 metų spalį ir turi daugiau nei 115 tūkstančių vartotojų.
- Atnaujinta „Microsoft Bot Framework“ infrastruktūra, kurią naudoja 67 tūkst. kūrėjų visame pasaulyje. „Microsoft“ pristatė naujus botų sukūrimą supaprastinančius įrankius, įskaitant naują paslaugą „Microsoft QnA Maker“, intelektinės kalbos analizės paslaugą ir daugialypės terpės turinio kūrimo priemones. Dabar į „Skype“ botus galima pridėti video, animacinius GIF failus ir garso įrašus.
Daugiau sužinoti apie visus „Microsoft AI“ atnaujinimus galima bendrovės internetiniame tinklalapyje.