„Kaspersky Lab“ užfiksavo maksimalų per pastaruosius dvejus metus kenkėjiškų priedų turinčių šlamštalaiškių skaičių. 2016 m. trečiąjį ketvirtį bendrovės apsaugos sprendimai sustabdė per 73 mln. išpuolių taikant kenkėjiškus priedus laiškuose, ir tai ne tik 37 proc. daugiau nei prieš tai buvusį ketvirtį, bet ir didžiausias skaičius nuo 2014 m. Kaip išsiaiškino ekspertai, daugiausia atvejų panašūs priedai turėjo „Trojos“ programų, kurios įkraudavo šifruotojus į užkrėstą sistemą.
Kalbant apie šalių, tapusių kenkėjiškų šlamštalaiškių taikiniu, sąrašą – į pirmąjį trejetuką pateko Vokietija (13 proc.), Japonija (9 proc.) ir Kinija (8 proc.).
Iš viso šlamštalaiškių dalis pasaulio sraute vasaros pabaigoje–rudens pradžioje sudarė 59 proc., t. y. šeši iš dešimties gavėjo gaunamų laiškų buvo nepageidaujami.
Tarp šlamštalaiškių trečiąjį ketvirtį buvo laiškų su pasiūlymais nemokamai išbandyti kokią nors prekę, kurią vėliau galima pasilikti nuolatiniam naudojimui. Daugiausia šlamštalaiškių platintojai siūlė brangią buitinę techniką ir elektros prekes, konkrečiai ką tik rinkoje pasirodžiusį naujos kartos „iPhone“. Prekes šlamštalaiškių autoriai žadėdavo atsiųsti paštu ir, tuo prisidengdami, išviliodavo naudotojų asmeninius duomenis, taip pat prašė apmokėti nedideles pašto išlaidas. Ir jokių garantijų, kad interneto naudotojai gaus originalią tinkamos kokybės prekę arba bet kokią prekę apskritai.
„Kaspersky Lab“ taip pat užfiksavo sukčiavimo išpuolių augimą. Trečiąjį ketvirtį bendrovės sprendimai sustabdė 37 mln. perėjimo į netikrus tinklalapius bandymus, tai apytiksliai 5 mln. atvejų daugiau nei antrąjį ketvirtį. Pagrindinis sukčių taikinys buvo finansinės organizacijos, pirmiausia bankai, – šiai kategorijai teko daugiau nei ketvirtadalis (27 proc.) visų išpuolių.