„Kaspersky Lab“ ir „iconKids & Youth“ atliktas tyrimas rodo, kad aplinkinių spaudimas daro didelę įtaką vaikų bendravimui tarpusavyje, jie tampa vis labiau priklausomi nuo interneto. Tėvai parūpina atžaloms įrenginių su interneto prieiga, siekdami padėti jiems palaikyti ryšius su draugais, o patys vaikai teigia, kad jie naudojasi šiais įrenginiais, nes jų draugai daro tą patį.
Remiantis „Connected Kids“ („Prisijungę vaikai“) apklausos rezultatais, daugiau nei pusė tėvų (52 proc.) parūpina savo vaikams mobiliuosius prietaisus, kad šie galėtų bendrauti su bendraamžiais. Apklausa taip pat parodė, kad vienas iš keturių (27 proc.) tėvų parūpina prie interneto prijungtų įrenginių, kad vaikas nebūtų laikomas autsaideriu.
Nepilnamečiai vis dažniau naudoja prie interneto prijungtus įrenginius kaip pagrindinę priemonę bendrauti su draugais, ir aplinkinių spaudimas stumia šiuolaikinę draugystę į interneto erdvę. 44 proc. jaunų žmonių sako, kad jie naudojasi prie interneto prijungtu įrenginiu, nes tai daro jų draugai, trečdalis vaikų (32 proc.) ryšį su savo draugais dažniau palaiko internete nei neprisijungę prie tinklo.
Daugeliui pasaulio vaikų internetinė draugystė tokia pat svarbi, kaip ir reali. Daugiau nei du penktadaliai vaikų (42 proc.) teigia, kad jie vienodai bijo prarasti draugus internete ir realiame gyvenime, o vienas iš dešimties (11 proc.) labiau bijo prarasti draugus internete.
Šiuolaikinės komunikacijos platformos – pagrindinė jaunimo veikla internete, įskaitant socialinę žiniasklaidą (35 proc.) ir pranešimų siuntimo programėles (35 proc.). Tyrimas taip pat rodo, kad vaikams augant, mažėja tikimybė, kad jie susitiks su draugais akis į akį, pirmenybė teikiama žinutėms ir socialiniams tinklams. 76 proc. 8–10 metų vaikų labiau nori realaus fizinio kontakto, o tokių tarp 14–16 metų paauglių – tik 46 proc.
Andrei Mochola, „Kaspersky Lab“ Vartotojų verslo skyriaus vadovas, komentuoja: „Bendravimas internetu tapo tokia didele šiuolaikinių vaikų gyvenimo dalimi, kad tėvai turėtų į tai atkreipti didesnį dėmesį. Nepilnamečiai dabar patiria spaudimą naudotis interneto įrankiais kaip kasdienio bendravimo priemone, ir labai svarbu, kad tėvai būtų budrūs dėl įmanomų grėsmių ir žinotų, ką jų vaikai daro internete. Taip pat labai svarbu kalbėtis su vaiku, paaiškinti apie interneto pavojus ir bendravimo realiame pasaulyje pranašumus. Dabar apsaugos programos leidžia tėvams matyti, kas vyksta su jų vaikais internete, ir imtis priemonių, kai juos reikia apsaugoti.“
Janice Richardson, Europos mokyklų tinklo vyresnioji patarėja sako: „Bendravimas internetu – visiškai nauja bendravimo dimensija. Svarbu ugdyti socialinius ir emocinius įgūdžius. Šiais laikais jauni žmonės draugauja labai įvairiai – ir internetu, ir realioje aplinkoje, o mes jau matome problemų, kurios gali kilti dėl šios socializacijos formos. Mes, Europos mokyklų tinklas, manome, kad plėtojant jauno žmogaus gebėjimus, savirefleksija ir empatija yra labai svarbu. Veiksmingiausias būdas vaikui išmokti bendrauti – matyti pavyzdį. Taigi labai svarbu tėvams parodyti, koks malonus gali būti bendravimas akis į akį, ir kad realiame gyvenime lygiai taip pat smagu ir linksma, kaip ir virtualiame pasaulyje.“