Programišiai ir vyriausybės saugumo tarnybų vykdomos kompanijos turi įtakos žmonių elgesiui internete.
Kaip parodė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) vyriausybės atlikta apklausa, maždaug pusė internetu besinaudojančių žmonių apribojo naudojimąsi internetu dėl vienos priežasties: jie nori išsaugoti savo saugumą ir privatumą, tvirtina independent.co.uk.
Apklausoje dalyvavo 41 tūkst. JAV namų ūkių. 2015 m. liepą ją atliko JAV prekybos departamento Nacionalinės komunikacijų ir informacijos administracija. 45 proc. atsakiusiųjų į klausimus išreiškė susirūpinimą dėl saugumo ir privatumo internete. Šie žmonės tikino, kad praėjusiais metais jie stengėsi pakeisti savo interneto naudojimo – apsipirkimo, elgesio socialiniuose tinkluose ar finansų planavimo – įpročius.
Apklausa atskleidė, kad pasitikėjimo kibernetiniu saugumu priemonės gali turėti įtakos ekonomikai: 33 proc. žmonių yra susirūpinę kreditinių kortelių duomenų nutekinimu. Dėl to jie stengėsi nebepirkti internetu. 35 proc. tvirtina bijantys identiteto vagystės, taigi jie nustojo naudotis ir elektroninės bankininkystės paslaugomis.
Nepasitikėjimas turėjo įtakos ir socialinių tinklų naudojimuisi: 19 proc. visų apklaustųjų tvirtino vengę socialiniuose tinkluose reikšti prieštaringas nuomones, o nukentėjusių nuo informacijos nutekėjimo žmonių skaičius išaugo iki 26 proc.
Identiteto vagystės yra tapusios didžiausią susirūpinimą keliančiu klausimu – jas apklausos metu paminėjo 63 proc. žmonių. 45 proc. jų yra susirūpinę dėl bankininkystės duomenų nutekinimo. Tačiau trys didžiosios abejonės, kurias išreiškė žmonės, buvo susijusios su trečiųjų šalių vykdomu asmeninių duomenų rinkimu, asmeninių duomenų kontrolės praradimas ir vyriausybės šnipinėjimas. Apklausos metu paaiškėjo, kad didžioji dalis interneto naudotojų prarado tikėjimą interneto tiekėjais ir kibernetinės saugos kompanijomis, kurios ir turėtų juos apsaugoti.