Ne visi kabeliai su naujausiomis „USB Type-C“ jungtimis yra vienodi, o kai kurie iš jų netgi gali pakenkti prietaisams. Tai pripažino net „Amazon“ ir iš pardavimo pašalino žemos kokybės produktus. Tačiau ateityje su kabeliais ir „USB Type-C“ jungtimi galima tikėtis daug problemų. USB 3.0 standartas apima „USB Power Delivery“ specifikacijas, kuriuos per USB kabelį leidžia perduoti iki 100 vatų elektros srovę. Nekokybiškas kabelis, jei jis nepajėgia susidoroti su nurodytos galios srove, gali sukelti trumpąjį jungimą ar net sudeginti prijungtą prietaisą.
Laimei, USB standartą vystanti grupė „USB 3.0 Promoter Group“ išleido USB 3.0 specifikacijos papildymą, kuriame rašoma apie darbą su simetrišku „USB Type-C“ prievadu. Papildymas „USB Type-C Authentication“ dabar yra įtrauktas į „USB Power Delivery 3.0“ specifikaciją. Atnaujinimas numato duomenų apie kabelį ir susijusius prietaisus (kroviklius, kabeliuose integruotus lustus ir periferinę įrangą) 128 bitų šifravimą. Priimantysis įrenginys (išmanusis telefonas, nešiojamasis kompiuteris) galės iš kabelio gauti specifikacijas ir naudoti jį griežtai laikantis leidžiamų ribų. Tikimasi, kad „STMicroelectronics“ pasiūlytą protokolą parems „Apple“ bendrovė ir jį įtrauks į savo MFi licencijavimo programą.
Be apsaugos nuo nekokybiškų kabelių, „USB Type-C Authentication“ suteikia galimybę apriboti duomenų perdavimo teises. Tai apsaugos nuo duomenų nutekėjimo naudojant viešai prieinamus įkroviklius. Naujas specifikacijas palaikantys kabeliai galės laisvai perduoti įkrovimo srovę ir, tuo pat metu, užkirs kelią nesankcionuotai prieigai prie informacijos, esančios išmaniajame telefone, planšetiniame ar nešiojamajame kompiuteryje. Prietaiso savininkas galės pasirinkti kokias teises, prijungus prie išorinių įrenginių, suteiks „USB Type-C“ jungčiai.