Didžiausia pasaulyje kompiuterių gamintoja „Dell“ vasario pradžioje pristatė naujus verslui skirtus stalo ir nešiojamuosius kompiuterius, kuriuos jau artimiausiu metu savo klientams Lietuvoje pradės siūlyti korporacijos tiesioginė partnerė UAB „Sonex Infrastructure Solutions Group“. Naujuosius „Optiplex“ stalo kompiuterius bus dar patogiau naudoti bei aptarnauti, o mobiliuosiuose „Latitude“ kompiuteriuose įdiegtos technologijos padidins ne tik kompiuterio našumą, bet ir informacijos saugumą.
Kaip sakė UAB „Sonex Kompiuteriai“ komercijos direktorius Valdas Jusius, bendrovės klientams yra ypatingai svarbu sumažinti informacinių technologijų aptarnavimo sąnaudas, užtikrinti didesnį informacijos saugumą, mobilumą versle, todėl naujieji „Dell“ kompiuterių modeliai tam puikiai pasitarnaus.
„Dell“ kompiuterių pardavimas Lietuvoje auga sparčiau nei rinka, kadangi vis daugiau įmonių ir privačių klientų patraukia optimaliai jų poreikius atitinkantys kompiuteriai pačiomis geriausiomis kainomis“ – sako V.Jusius. - „Naujuose kompiuteriuose esančios papildomos galimybės dar labiau padidins „Dell“ kompiuterių populiarumą Lietuvoje“.
Pernai „Sonex Infrastructure Solutions Group“ Lietuvoje pardavė 3705 „Dell“ kompiuterius – tai 75 procentais daugiau nei 2003 metais, kuomet buvo parduota 2119 „Dell“ kompiuterių. Stalo kompiuterių „Optiplex“ ir „Dimension“ buvo parduota 2606 vienetai, nešiojamųjų kompiuterių „Latitude“ ir „Inspiron“ - 957 vienetai, tarnybinių stočių „PowerEdge“ - 142 vienetai.
Be „Dell“ kompiuterių, Lietuvos pirkėjai taip pat galėjo įsigyti „Dell“ monitorių, spausdintuvų, kišeninių kompiuterių, tinklo įrangos. Iš viso pernai „Dell“ produkcijos buvo parduota už 15,9 milijono litų – tai 42 procentais daugiau nei 2003 metais, kuomet „Dell“ produkcijos buvo parduota už 11,2 milijono litų.
Ekologiški ir lengvai aptarnaujami
Naujuose „Dell Optiplex GX280“ stalo kompiuteriuose yra naudojama „Dell DirectDetect“ diagnostikos priemonė, parodanti kompiuterio būseną. Priekinėje korpuso dalyje esančių keturių šviesos indikatorių dėka aptarnaujantis personalas galės greitai nustatyti daugiau kaip 24 technines problemas. Greitai aptikus problemą, ją bus galima greitai išspręsti ir taip sumažinti sistemos prastovos laiką. Priekinėje korpuso dalyje taip pat bus maitinimo, kietojo disko ir kompiuterių tinklo šviesos indikatoriai.
Esant poreikiui, keisti bei aptarnauti vidinius kompiuterio komponentus bus galima be specialių instrumentų – atsuktuvų ir pan. Atitinkamos spalvotos svirtelės padės atrasti, aptarnauti ar pakeisti kietą diską, optinį įrenginį, tinklo plokštes. Speciali šilumos reguliavimo technologija „Dell HyperCool“ leis sistemai dirbti maksimalia galia iki minimumo sumažinus ventiliatorių triukšmo lygį ir tuo pačiu išlaikys aukštą darbo patikimumą. Naujuose korpusuose taip pat bus galima reguliuoti ventiliatorių greitį, o maitinimo blokai bus atsparesni elektros energijos šuoliams.
Viena iš Europos Sąjungos direktyvų (Reduction of Hazardous Substances - RoHS) reikalauja, kad ES šalyse parduodamos technikos gamintojai nuo 2006 metų liepos nebenaudotų arba sumažintų tam tikrų cheminių elementų, įskaitant šviną, kiekį. Nauji „Dell“ kompiuteriai tenkina šios direktyvos reiklavimus. „Dell Optiplex GX280“ stalo kompiuteriuose naudojami „Intel Pentium 4 arba Celeron D“ procesoriai, nuo 256MB iki 4GB atminties, iki 250 GB talpos 7200 aps/min kieti diskai, taip pat galima pasirinkti vieną iš kelių grafinių plokščių.
Mobiliajam verslui – galia ir saugumas
Mobiliajam verslui „Dell“ pateikė tris naujus galingus, saugius ir patikimus nešiojamuosius kompiuterius „Latitude“ D410, D610 ir D810. Daugiausiai naujovių yra ultralengvame (iki 1,8 kg) „Latitude D410“, kuris su papildoma baterija gali dirbti beveik visą dieną. Visuose kompiuteriuose naudojami nauji „Intel Pentium M“ procesoriai, kurių dažnis yra iki 2,13 Ghz bei PCI Express architektūra, pasižyminti galinga grafika, sparčia DDR2 atmintimi bei greitomis jungtimis su disku ir optiniais įrenginiais. Siekiant geresnio bevielio ryšio našumo, pakeista „Wi-Fi“ antenų vieta.
Nauji kompiuteriai yra suderinami su ankstesnių „Latitude“ modelių prisijungimo lizdais ir kitais papildomais įrenginiais.
Viena iš svarbiausių naujienų – TPM (Trusted Platform Module) saugumo technologija bei integruoti kortelių skaitytuvai. Šios technologijos padeda užtikrinti, kad tik įgaliotos sistemos gali prisijungti prie įmonės kompiuterių tinklo, bei įgalioti asmenys naudotis kompiuteryje esančia informacija.
TPM modulis integruojamas į kompiuterį ir apima du informacijos saugumo aspektus – identifikuoja patį kompiuterį bei gali užšifruoti informaciją diske. Tokiu būdu, tik „savi“ kompiuteriai gali naudotis įmonės tinklu, o informacija, esanti taip apsaugotame kompiuteryje, gali būti prie jo „prirakinta“ ir negali būti be leidimo nukopijuota.