AMD planuoja pagerinti savo stacionarių platformų našumą, išleisdama naują hibridinį procesorių (accelerated processing unit, APU), taip pat dar vieną pagrindinių plokščių su AM3+ ir FM2+ lizdais kartą, kuri turės USB 3.1 ir M.2 jungtis. Naujasis APU „AMD A10-7890K“ bus galingiausias bendrovės hibridinis procesorius, o pasirodyti jis turėtų jau šį ketvirtį. CES 2016 parodoje AMD paskelbė, kad jų partneriai kuria naujos kartos pagrindines plokštes su AM3+ ir FM2+ lizdais, kurios palaikys USB 3.1 type-A ir type-C (naudojant „ASMedia ASM1142“ valdiklį) jungtis, taip pat M.2 sąsają SSD kaupikliams.
Greitai pasirodysiantis hibridinis procesorius naudos prieš dvejus metus išleistą „Kaveri“ branduolį. APU gaus du „Steamroller“ modulius (keturis x86 branduolius), 4 MB L2 cache atminties, grafikos branduolį „AMD Radeon R7“ su 512 stream procesorių ir GCN 1.1 architektūra, dviejų kanalų DDR3 atminties valdiklį (palaiko režimus iki DDR3-2133), antros kartos vaizdo kodavimo bloką (video coding engine, VCE), taip pat šeštosios kartos vaizdo dekodavimo įrenginį (unified video decoder, UVD). Kaip ir visos šiuolaikiniai AMD hibridiniai procesoriai, „A10-7890K“ yra suderinamas su HSA 1.0 specifikacija ir grafikos branduolį gali naudoti bendrosios paskirties skaičiavimams. Naujiena turės atrakintą daugiklį, kuris palengvins spartinimą.
Pagrindinis naujojo procesoriaus skirtumas nuo jo pirmtakų bus didesnis taktinis dažnis ir šiek tiek padidintas našumas. Šiuo metu AMD neatskleidžia tikslių „A10-7890K“ specifikacijų, tačiau teigia, kad jo maksimalus dažnis turbo režime bus 4,3 GHz, o tai reiškia, kad jo nominali reikšmė gali būti 4 ar 4,1 GHz. Neaišku, ar naujiena bus pristatoma su nauja aušinimo sistema „AMD Wraith“, tačiau tokia komplektacija „A10-7890K“ padarytų konkurencingesniu sprendimu.
Visi naujausi staliniams kompiuteriams skirti AMD hibridiniai procesoriai, žinomi kaip „Godavari“ ir „Kaveri Refresh“, turi pagerintą maitinimo grandinę ir gaminami naudojant patobulintą technologinį procesą 28SHP (28 nm super high performance). Pasak AMD, visiškai pertvarkyta procesorių elektros grandinė yra galingesnė ir gali žymiai pagerinti skirtingų procesoriaus dalių maitinimo stabilumą, o tai leidžia padidinti nominalų taktinį dažnį ir spartinimo potencialą.
„AMD A10-7890K“ išleidimas netaps proveržiu spartos atžvilgiu, tačiau jis rodo du dalykus. Pirma, AMD gali padidinti dabartinių lustų dažnį be neigiamo poveikio kainai. Antra, gamintojas yra įsitikinęs, kad vėliau šiais metais pasirodysiantys, „Bristol Ridge“ bus pakankamai galingi, kad dabartinės kartos hibridinius procesorius našumu paliktų toli užnugaryje.
Be jokios abejonės, aukštesnis taktinis dažnis ir išplėstas galimybių spektras AMD lustus padarys šiek tiek patrauklesniais, bet tai neturėtų juntamai pakeisti jėgų santykio mikroprocesorių rinkoje. Tačiau tai galėtų padėti įgyvendinti iš tiesų naujos kartos AMD stacionarų platformos, kurių pagrindu yra „Summit Ridge“ mokroprocesoriai. AMD tikisi, kad procesorių branduoliai su ZEN mikroarchitektūra, lyginant su Excavator mikroarchitektūra, atliks 40 proc. daugiau instrukcijų per takto ciklą (instructions per clock, IPC). Be to, naujų lustų gamyba naudojant 14 nm FinFET (14 nm low-power plus, 14LPP) technologiją, padės sumažinti energijos sąnaudas, ir/arba padidinti taktinį dažnį. Taigi, iš naujųjų procesorių tikimasi daug didesnės spartos, kurios taip trūksta dabartiniams AMD produktams, norint sėkmingai konkuruotų su „Intel Core i7“.