Remiantis „Kaspersky Lab“ ataskaitos apie šlamštalaiškius ir sukčiavimo tendencijas rezultatais, vykstant karui Sirijoje, užfiksuotas tarptautinei bendruomenei skirtų siunčiamų šlamštalaiškių skaičiaus padidėjimas. Žiniasklaidos pastangomis, išaugo tarptautinis susidomėjimas Sirijos piliečių padėtimi, tai paskatino Nigerijos sukčius įšokti į traukinį ir pasinaudoti žmonių, norinčių padėti kenčiantiems nuo įvykių Artimuosiuose Rytuose, gerumu.
Teigiama, kad laiškai siunčiami neva Sirijos piliečių, prašančių prieglobsčio Europoje ir už tai norinčių investuoti dideles sumas. Dauguma laiškų siunčiama moterų, kurių vyrai tariamai buvo nužudyti arba mirė, o jos paveldėjusios didelius pinigus ir norinčios išvykti iš Sirijos, vardu. Kad laiškai atrodytų labiau įtikinantys, daugelyje jų yra nuorodų į teisėtas naujienų svetaines ir minimi realūs įvykiai, realūs žmonės, įskaitant įžymybes ir t. t.
Be pažadų gauti finansinę naudą mainais už pagalbą, sukčiai taip pat sukelia gailesčio ir užuojautos jausmus, emocingi aprašydami asmenines istorijas. Tai skundai dėl persekiojimo už Islamų valstybės rėmimą ar moterų, kurių, šeimos buvo nužudytos per bombardavimą, pasakojimai. Nors dauguma laiškų parašyti anglų kalba, „Kaspersky Lab“ komanda taip pat aptiko laiškų vokiečių, prancūzų ir arabų kalbomis. Vieno vokiečių kalba parašyto laiško autorius, pavyzdžiui, teigia, kad jis turi pervesti 16 mln. JAV dolerių, uždirbtų parduodant naftą už šalies ribų. Laiškas prancūzų kalba parašytas Sirijos pabėgėlio vardu, kurio artimieji neva žuvo Sirijoje per karą ir kuris dabar gyvena Vokietijoje prastomis sąlygomis.
„Dabartinė Sirijos piliečių ir pabėgėlių padėtis suteikė sukčiams puikią galimybę paliesti tarptautinės bendruomenės širdies stygas ir paveikti žmones, kurie bando padėti karo aukoms. Šlamštalaiškių tonas ir dėmesys detalėms pažadina gavėjo susidomėjimą, bet nesukelia įtarimo. Tačiau kaip ir su visais laiškais iš nežinomų siuntėjų, patariame būti budriems ir, jei kyla abejonių, neatversti laiško ir jį pašalinti. Nepaisant emocionalus šių laiškų turinio, sukčiai pasipelnys iš jūsų užuojautos“, – sakė Tatjana Ščerbakova, „Kaspersky Lab“ šlamštalaiškių analitikė.