Britų vyriausybė sulaukė nemažai kritikos už planus suteikti policijai teisę reikalauti įtariamųjų iššifruoti jų užšifruotą informaciją.
Londono policijos atstovas, vyresnysis detektyvas Matt Sarti teigė, jog tokia teisė yra reikalinga, nes vis daugiau nusikaltėlių naudojasi kritptografija įkalčiams paslėpti. Jo teigimu šiuo metu jau užregistruota apytiksliai 30 bylų, kurios buvo nutrauktos dėl to, jog galimi įkalčiai buvo užšifruoti. Tačiau nemažai akademikų ir saugumo specialistų paskelbė, jog šis reglamentas turi didelių trūkumų ir juo galima lengvai piktnaudžiauti.
Planai priimti šį įstatą yra „Nusikaltimų tyrimo reguliacijų akto“ (angl. „Regulation of Investigatory Powers Act (RIPA)“) dalis. Ši, trečioji, RIPA akto dalis tam tikromis aplinkybėmis įgalina įstatymo priežiūros agentūras reikalauti duomenų iššifravimo. Atsisakymas iššifruoti duomenis ar pateikti būdą jiems iššifruoti gali privesti prie žymiai sunkesnės bausmės. Policijos atstovai taip pat pranešė, jog teisė reikalauti šifro raktų bus suteikiama tik tada, kai bus kokių nors kitų įrodymų prieš įtariamuosius.
Opozicija prieš RIPA akto trečiosios dalies priėmimą teigė, kad šis aktas tai kirtis šalies demokratijai ir žmogaus teisėms. Jie uždavė klausimą, kaip įtariamieji galėtų įrodyti, jog jie iš tikro neturi, pametė ar pamiršo šifro raktus. Taip pat jie teigė, kad šiame reglamente nėra tiksliai apibrėžtų normų, kada policija gali reikalauti duomenų iššifravimo, todėl tai prives prie piktnaudžiavimo.