Garsaus, bet toli gražu ne pačiais geriausiais žodžiais apkalbamo išpirkos prašančio viruso „CryptoWall“ kūrėjai vien per praėjusius metus iš savo kūrinio sugebėjo uždirbti daugiau nei 325 mln. JAV dolerių (294 mln. eurų).
Išpirkos prašantys virusai pastaruoju metu yra viena didžiausių kibernetinių grėsmių, rašo thehackernews.com. Paprastai tokio viruso valdytojas sugeba gauti prieigą prie sistemos, į kurią patenka virusas, stipriu šifravimo algoritmu užkoduojantis visus kompiuteryje esančius duomenis ir šio kompiuterio savininkui pateikia reikalavimą išsipirkti savo kompiuterį (paprastai apmokėti reikalaujama virtualia valiuta – bitkoinais, vieno mokėjimo suma svyruoja nuo 200 iki 10 000 JAV dolerių.) Pirmoji „CryptoWall“ ataka užfiksuota praėjusių metų birželį, o dabar internete cirkuliuoja jau ir trečioji viruso versija – pati sudėtingiausia ir įmantriausia iš šių piktybinių programų šeimos.
Praėjusiais metais iš kompiuterių pramonės bendrovių sudaryto Kibernetinių grėsmių aljanso (CTA) ataskaitoje rašoma:
- Bandymų užkrėsti „CryptoWall“ virusu užfiksuota 406 887;
- Saugumo ekspertų surinkti 4 046 piktybinės programos kodo egzemplioriai;
- Egzistuoja 839 skirtingu valdymo ir kontrolės (C'n'C) tarnybinių stočių, iš kurių siunčiamos komandos ir į kurias perduodami duomenys, adresai;
- 49 atskiros „CryptoWall“ platinimo kampanijos;
- Vos vienos iš šių kampanijų, pavadintos „Crypt100“, metu užkrėsta apie 15 000 kompiuterių visame pasaulyje;
- Visas viruso versijas valdantys kibernetiniai vagys veikiausiai yra viena ir ta pati grupuotė – apie tai sprendžiama pagal veiklos modelio panašumus.
Ataskaitoje rašoma, kad ši kibernetinių nusikaltėlių grupė galėjo išsireikalauti net 294 mln. eurų išpirkos iš šimtų tūkstančių „CryptoWall 3.0“ užkrėstų kompiuterių savininkų, kurie buvo linkę susimokėti už jų duomenų atkodavimą.