Naujas „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ tyrimas rodo, kad 30 proc. tėvų mano nekontroliuojantys, ką jų vaikai mato ar veikia internete, o 38 proc. yra susirūpinę, kad jų vaikai tampa priklausomi nuo interneto. Be to, daugelis suaugusiųjų nerimauja, kad jų skaitmeniškai aktyvūs tėvai ir seneliai taip pat gali būti pažeidžiami.
Daugiau nei pusė respondentų (52 proc.) mano, kad daugėja grėsmių, su kuriomis jų vaikai gali susidurti internete. Didelį susirūpinimą (45 proc.) kelia rizika, kad vaikai susiduria su netinkamu ar nepageidaujamu turiniu internete; beveik du trečdaliai respondentų (60 proc.) įsitikinę, kad jų atžalos prie tokio turinio turi neribojamą priėjimą.
Taip pat susirūpinimą kelia situacijos, kai vaikai bendrauja su pavojingais nepažįstamaisiais (41 proc.), dalijasi asmenine informacija (40 proc.). 38 proc. baiminasi, kad vaikai per daug laiko praleidžia internete ir gali tapti nuo jo priklausomi.
Vaikų rizika susidurti ir nesugebėjimas atpažinti kenkėjiškų programų kelia susirūpinimą 37 proc. tėvų. Labai stebina ir nerimą kelia tai, kad priekabiavimą elektroninėje erdvėje, kuris gali turėti ilgalaikį poveikį jaunų žmonių gyvenimui, kaip rimtą riziką įvardijo tik 35 proc. tėvų. Be šių tiesioginių grėsmių, tėvai taip pat nerimauja, kad kiti šeimos nariai gali nukentėti nuo nesaugaus vaikų elgesio internete, pavyzdžiui, dėl atsitiktinai ištrintų ar prarastų duomenų (27 proc.), arba patirti netikėtų išlaidų (25 proc.), kai perkami internetiniai žaidimai.
52 proc. respondentų, kurių tėvai naudojasi internetu, ir daugiau nei pusė suaugusiųjų (29 proc.) nerimauja dėl rizikos, kad jų tėvai gali susidurti su grėsmėmis ir negalės išspręsti su tuo susijusių problemų. Respondentai, kurių seneliai yra skaitmeniškai aktyvūs (19 proc. apklaustųjų), vertina juos kaip dar labiau pažeidžiamus, du trečdaliai respondentų (13 proc.) nerimauja, su kokiomis grėsmėmis gali susidurti jų vyresni giminaičiai.
Didelį susirūpinimą dėl vyresnių interneto vartotojų kelia rizika susidurti su kenkėjiškomis programomis (52 proc.), su padirbtomis svetainėmis ir šlamštalaiškiais (50 proc.); prarasti pinigus dėl sukčiavimo ir nusikalstamos veiklos (45 proc.); nukentėti nuo sukčių (38 proc.); arba būti sekami (37 proc.). Kaip ir vaikai, vyresni vartotojai gali nukentėti dėl pavojingų kontaktų su nepažįstamaisiais (25 proc.) ir nepageidaujamo turinio (20 proc.).
„Noras apsaugoti yra tėvystės instinktas, bet internetas keičia taisykles. Mūsų apklausa rodo, kad daugelis tėvų baiminasi, jog dėl nereguliuojamo prieinamo interneto turinio vaikų tyko vis daugiau grėsmių. Remiantis tyrimo rezultatais, nerimą kelia tai, kad kas penktas tėvas nesiima jokių veiksmų vaikų saugumui internete užtikrinti; daugiau nei pusė (58 proc.) nė nesikalba su atžalomis apie interneto grėsmes. Dauguma suaugusiųjų taip pat rūpinasi dėl nepatyrusių vyresnio amžiaus giminaičių tykančių grėsmių internete, ypač sukčiavimo ir kenkėjiškų programų. Todėl būtina pasirūpinti saugia programine įranga“, – pažymėjo Deividas Emas (David Emm), „Kaspersky Lab“ antivirusų ekspertas.
„Kaspersky Lab“ ragina tėvus saugumo sprendimą derinti su švietimu ir komunikacija. Šeimai skirtas programinės įrangos sprendimas yra galutinis apsauginis tinklas, efektyviai saugantis vaikus, kai šalia nėra tėvų ar nuo dar nežinomų grėsmių; tačiau lygiai taip pat svarbu, kad vaikai ir vyresnio amžiaus giminaičiai suprastų, kaip apsisaugoti. Todėl reikia žinoti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kaip blokuoti nepageidaujamą ir pavojingą turinį. „Kaspersky Lab“ pataria tėvams (ir vyresniems vaikams) ne tik įdiegti saugią įrangą, bet ir atvirai kalbėti apie internete tykančius pavojus ir kaip jų išvengti.