Trys ambicingi inžinieriai iš Suomijos žada pakeisti kompiuteriją pristatę naują kišeninį nešiojamą kompiuterį ir operacinę sistemą. „Solu“ komandoje rinkodaros vadove dirba ir lietuvė Gerda Vebrickaitė.
Įrenginys spalio 15 d. pristatytas San Franciske (JAV). Komanda taip pat pradėjo rinkti pinigus projektui minios finansavimo platformoje „Kickstarter“, kur jiems kol kas sekasi puikiai – per pirmąsias kelias kampanijos valandas buvo surinkta daugiau nei 80 tūkst. eurų iš prašomų 200 tūkst. eurų.
Kaip „The Guardian“ sakė „Solu“ vadovas Kristofferis Lawsonas, asmeniniai kompiuteriai per 20 metų nepasikeitė – tai vis dar yra dėžės su ekranu ir klaviatūra.
Anot jo, debesų kompiuterijos eroje turi atsirasti naujas kompiuterijos įrenginys. Nešiojamas, bet galingesnis nei mobilusis telefonas ir sukurtas taip, kad jį galima būtų prijungti prie bet kurio stalinio kompiuterio ekrano su nauja operacine sistema, kuris paprasčiau prisijungtų prie jau egzistuojančių kontaktų.
Toks ir yra „Solu“ – nedidelis kompiuteris su 4 colių įstrižainės liečiamu ekranu ir korpusu iš medienos. Viduje yra galingas 2,3 GHz taktinio dažnio procesorius, baterija ir prie WiFi leidžianti prisijungti įranga. „Solu“ gali būti naudojamas ir vienas, ir prijungus prie bet kokio įrenginio su klaviatūra ir ekranu.
Pastaruoju atveju „Solu“ veikia kaip įvesties įrenginys vietoje kompiuterio pelės.
Tačiau kam reikalingas dar vienas nešiojamas įrenginys, kai turime kompiuterius, telefonus, planšetes ar išmaniuosius laikrodžius? Pasak K. Lawsono, šių dienų kompiuterių problema yra ta, kad jie labai prastai išnaudoja internetą.
„Mes turime el. paštą, tačiau vis dar yra bėdų su atsarginėmis duomenų kopijomis, vieta kietuosiuose diskuose ir aplikacijų parsisiuntimu bei įrašymu. Internetas nėra natūrali kompiuterio dalis. Jei išnaudojate vietinius išteklius, darbas baigiasi“, – kalbėjo K. Lawsonas.
„Solu“ programinė įranga yra prijungta tiesiai prie „Solu“ sukurtos debesų kompiuterijos tarnybos, kurios duomenų centrai yra Suomijoje. Įrenginys veikia kaip 32 GB duomenų talpykla, yra galimybė duomenų limitą padidinti.
Šį įrenginį galima palyginti su „Google“ Chromebook“, tačiau K. Lawsonas atkreipia dėmesį, kad „Chromebook“ yra tik interneto naršyklė, o „Solu“ sukurtas taip, kad juo būtų galima dirbti ir atsijungus.
Kai tik prisijungiama prie interneto, visi duomenys akimirksniu sinchronizuojami.
„Solu“ turi ir labai neįprastą vartotojo aplinką. Ji vengia matematinės „Windows“ ir „OS X“ architektūros, kur turinys išdėstytas pagal bylos tipą arba saugojimo vietą, kad informacija būtų labiau vizuali. „Solu“ neturi jokių langų, jokių ikonų ar meniu skilčių – vartotojo aplinka sukurta taip, kad veiktų internetinėje aplinkoje, kur burbuliukus primenantys mazgai sujungti kartu kaip neuronai: el. laiškai, prezentacijos ir vaizdai yra vienodai atvaizduojami toje pačioje erdvėje.
Pasibaigus „Kickstarer“ kampanijai „Solu“ kainuos 449 eurus, o už 18 eurų mėnesinį mokestį bus galima gauti neribotą duomenų kiekį debesyse bei prieigą prie programėlių.