Remiantis „Kaspersky Lab“ kartu su bendrove „B2B International“ atlikto tyrimo rezultatais, kas ketvirtas vartotojas (24 proc.), saugantis atsargines duomenų kopijas fizinėse atminties naršyklėse, jas praranda dėl įvairių aplinkybių. Dažniausiai dėl sugedusio ar prarasto įrenginio.
Tyrimo metu paaiškėjo, kad 93 proc. Europos vartotojų savo įrenginiuose saugo tam tikrą konfidencialią informaciją: asmeninį susirašinėjimą, nuotraukas, slaptažodžius ir finansinius duomenis.
Tačiau, kaip pasirodė, toli gražu ne visi susimąsto apie atsargines kopijas – 23 proc. Europos vartotojų nesiima panašių atsargumo priemonių, beveik pusė jų (9 proc.) nė neplanuoja to daryti ateityje.
Nuodugnesnis problemos tyrimas parodė, kad net tie vartotojai, kurie atsargai kopijuoja savo svarbius duomenis, neapsaugoti nuo jų praradimo. Esmė ta, kad europiečių dauguma (81 proc.) saugo atsargines duomenų kopijas (angl. backup) fizinėse nešyklėse (kietuosiuose diskuose, atminties nešyklėse, CD ir DVD), o debesų technologijų paslaugomis naudojasi tik 11 proc. apklaustų vartotojų. 24 proc. tradicinio atsarginių kopijų kūrimo būdo megėjų pranešė, kad negrąžinamai prarado savo duomenis dėl nešyklės praradimo, gedimo ar vagystės.
„Privalu savo duomenis saugoti sistemingai. Reikia nustatyti, kuri informacija yra vertingiausia ir reguliariai ją kopijuoti. Optimalus svarbios informacijos saugojimo metodas – tai užšifruoti aplankai, saugomi ir fizinėje nešyklėje, ir debesų saugykloje. Tai leis apsaugoti duomenis nuo įsilaužimo arba informacijos vagystės iš duomenų centro, kuris naudojasi debesų paslauga, atveju“, – pataria Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis regiono ekspertas Didžiojoje Britanijoje.
Paslaugos sprendimas „Kaspersky Total Security – multi-device“ leidžia operacinės sistemos „Windows“ vartotojams atsargines kopijas daryti lengvai, greitai ir automatiškai. Kopijas galima įrašyti į kompiuterio kietąjį diską, išorinę nešyklę arba debesų saugyklą. Norint apsaugoti asmeninius duomenis nuo nutekinimo, taikomos šifravimo technologijos, apsaugančios failus ir aplankus tik jų vartotojui žinomu slaptažodžiu.