Vasaros pradžioje – „žaislų“ metas. Kažkas sukūrė kalbančią traškučių dėžutę, o kažkas – per „debesį“ valdomą namų pievelės laistymo sistemą. Tuo metu dar kas nors galvoja, kaip tas visas sistemas patraukti savo pusėn pasiūlant paprastai veikiančią OS. Bet apie viską – išsamiau.
3D animacijos kūrimas niekada nebuvo kompanijos „Adobe“ stiprioji pusė. Bet situacija keičiasi, nes „Adobe“ perka 3D grafikos kūrimo įrankį Mixamo ir jau ruošiasi jį integruoti į savo „Creative Cloud“ platformą. Šis įrankis turi tūkstančius paruoštų modelių, kuriuos kūrėjai galės panaudoti kurdami savo 3D grafiką. Kuo ši naujiena yra reikšminga? Visi, kas kuria 3D grafiką pasakys, kokio galingumo kompiuterių reikia, norint sukurti nors mažiausius grafinius elementus. Šios investicijos tikrai atsipirks naudojant „debesies“ technologijas ir pajėgumus.
„Google“ pristatė savo operacinę sistemą daiktams, prijungtiems prie interneto (Internet of Things). Naujoji operacinė pavadinta Brillo. Tai tik pradinių stadijų projektas, kurio tikslas sukurti terpę daiktams per „debesį“ bendrauti vieniems su kitais. Kalbant be užuolankų – tai operacinė sistema šaldytuvams, kavinukams, namų kondicionieriams („Google“ jau turi tokį – „Nest“), gal net automobiliams ar kitiems daiktams, kurie ateityje bus sujunti su „debesimi“ ir valdomi nuotoliniu būdu. Priminsime, kad „Canonical“ su „Ubuntu Linux“ jau kuris laikas kuria savo analogus, tad „Google“ šioje srityje – ne pirmieji.
Pratęskime naujienas iš namų „žaisliukų“ fronto. Ar žinote tokias garsias virtualias asmenybes, kaip „Cortana“ ar „Siri“? Prie jų prisijungė „Alexa“. Jei „Microsoft“ bei „Apple“ virtualios asistentės kūno neturi ir naudojasi įvairių įrenginių „kūnais“, tai „Alexa“ yra kūgio formos, panaši į „Pringles“ traškučių dėžutę. Iš tikrųjų, tai garso atpažinimo sistema ir 360 laipsnių garso kolonėlė viename, prijungta prie interneto per „Amazon Echo“ tarnybą. Užduodi klausimą, o ji – pateikia atsakymą. Aišku, viskas labai susiję su „Amazon“ „debesies“ paslaugomis, kuriose turės būti laikoma muzika, kurią norėsite, kad „Alexa“ pagrotų ar duomenys, kad juos pasakytų garsiai. Šis aparatas taip pat atlieka ir kitas funkcijas, pavyzdžiui, groja radiją, gali veikti kaip žadintuvas. Kaina – 199 doleriai. P. S. Po pristatymo praėjus kuriam laikui, „Alexa“, kaip ir jos „bičiulės“ „Siri“ bei „Cortana“ tapo ir pajuokų objektu. Pagrindinės priežastys – nesuprastos komandos ir paslaugų ribotumas.
Atrodo, kad visas triukšmas dėl „Salesforce“ įsigijimo (kurią turėjo įsigyti „Microsoft“) nutilo. Dvi milžinės nesusitarė dėl kainos ir daugiau derybos dėl įsigijimo nebevyksta. Jos tarpusavyje vis dar konkuruoja, tačiau kuo toliau – tuo labiau vysto ir tamprų bendradarbiavimą.
„Amazon“ nusprendė mokyti visus norinčius „debesies“ gudrybių. Aišku, naudodamasi savomis paslaugomis per „AWS Educate“ programą. Dabar už 35–100 dolerių kiekvienas IT studentas gali studijuoti nuotoliniu būdu ir mokslų pabaigoje gauti atitinkamą sertifikatą. Tai – ypač naudinga visiems pradedantiesiems IT administratoriams.
„Google“ pristatė naują įrankį, skirtą Android programėlių kūrėjams, kuris tikrins, kas nutinka, kai programėlė sugenda arba „lūžta“. Tai padės tiek įrenginių gamintojams, tiek programėlių kūrėjams sužinoti savo technologijų silpnąsias vietas ir jas atitinkamai ištaisyti. Ši paslauga naudoja „debesies“ technologijas, nes reikia sugeneruoti nemažai duomenų ir sukurti kritines sąlygas programėlėms tam, kad būtų galima patikrinti jų patikimumą.
Užbaikime naujienų apžvalgą tuo, kuo ir pradėjome – „žaisliukais“. Tiksliau „žaislais“: „Juniper“ tyrimų agentūra paskelbė savo tyrimo išvadas – iki 2019 metų net 20 proc. visų automobilių bus prijungti prie interneto ir „debesies“. Gerai tai ar blogai – pamatysime jau po kelių metų.