Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 17 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 17 d. 13:30
Juodasis penktadienis: kaip nesumokėti už „nuolaidas“ savo asmens duomenimis?
Lapkričio 17 d. 10:22
Netrukus jūsų automobilis be interneto nevažiuos?
Lapkričio 16 d. 16:31
Testas ar įspėjimas? „Google“ tikrina, kokį poveikį turės ES naujienų pašalinimas iš paieškos
Lapkričio 16 d. 13:53
Ateities tendencijos: kaip skaitmeniškumas keičia meno suvokimą?
Lapkričio 16 d. 10:11
Kokybės dienos proga VDU vyko diskusija apie dirbtinį intelektą ir inovatyviausiųjų apdovanojimai
Lapkričio 15 d. 20:30
Vilniečių sukurtas 3D įrankis keičia karo nuniokotus Ukrainos miestus
Lapkričio 15 d. 17:22
„Twitter“ alternatyvų paieškos tęsiasi: ką renkasi lietuviai?
Lapkričio 15 d. 14:34
„YouTube“ atsinaujina iš esmės: nepraleiskite aktualių patobulinimų
Lapkričio 15 d. 11:15
Lietuvių mėgstamiausias slaptažodis – „qwerty123“
Lapkričio 15 d. 08:16
Jeigu jūsų telefono baterija išsikrauna greičiau nei norėtumėte – rekomenduojame peržiūrėti šiuos patarimus
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Naujienos » Kompiuterija Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Gegužė – „Microsoft“ platformos „Azure“ anonsų mėnuo

Publikuota: 2015-06-08 17:35
Tematika: Kompiuterija
Autorius: Laurynas Dovydaitis
Aut. teisės: ©Tinklaraštis „įDebesis“
Inf. šaltinis: Tinklaraštis „įDebesis“

Gegužė – „Microsoft“ platformos „Azure“ anonsų mėnuoGegužės mėnesį „Microsoft“ „debesies“ sprendimų krepšelis buvo stipriai pagausintas, todėl jį galima būtų užtikrintai pavadinti anonsų mėnesiu. Reikėtų paminėti ir tai, kad paskutinę balandžio savaitę vyko „Build“ konferencija, skirta programuojantiems „Microsoft“ platformoje, o gegužės mėnuo prasidėjo nuo „Microsoft Ignite“ konferencijos, skirtos dirbantiems IT profesionalams. Nors šio straipsnio tikslas nėra apžvelgti vien konferencijų metu vykusius pristatymus, tačiau jų pranešimų įtaka labai didelė, nes ir ne viena naujiena buvo pristatyta būtent šių konferencijų metu.

Pirmoji naujiena, kurią vertėtų paminėti – tapatybės valdymas „debesyje“. Nors tema ir nėra nauja, o ir paslaugos iš „debesies“ yra teikiamos jau kurį laiką, iki šiol „Azure AD“ paslauga buvo skirta valdyti tik „debesies“ tapatybę. Pavyzdžiui, iki šiol nebuvo galimybės prie „debesies“ direktorijos prijungti kompiuterių objektų tam, kad galėtume juos centralizuotai valdyti ar invertorizuoti. Kartu su planuojamu „Windows 10“ išleidimu buvo anonsuoti keli scenarijai, kurių pagalba įrenginiai su naująja operacine sistema galės būti registruojami viešojo „debesies“ platformoje. Yra bent du variantai – vienas, jei kompiuterio prijungimą prie centralizuoto valdymo inicijuoja IT skyrius. Šis scenarijus bus labai panašus, o gal ir toks pat kaip ir su klasikine „Active directory“. Antrasis scenarijus, jei kompiuteris nuosavybes teise priklauso vartotojui, tačiau reikia saugiai pasiekti kompanijos dokumentus ir duomenis („Bring your own device“ scenarijai). Tai ypač palengvins ir atpigins įrenginių valdymą organizacijoms, kurioms iki šios buvo per brangu ar per sunku administruoti įrenginius, paleidžiant nuosavą „Active directory“ kopiją.

Geros naujienos neaplenkė ir savo duomenų centruose naudojančių tapatybės produktus. Buvo paskelbta galimybė paleisti hibridinį tapatybės valdymą, naudojant „Microsoft Identity Manager“ (MIM) produktą. Hibridinis funkcionalumas bus galimas generuojant ataskaitas, ką anksčiau buvo galima atlikti tik savo serveriuose, o dabar tam bus galima naudoti ir „Azure AD“ platformą. Taip bus daug lengviau užtikrinti ataskaitų paleidimo servisą. Iš kitos pusės, tam tikras ataskaitų rinkinys buvo prieinamas tik naudojant „Azure AD“ paslaugas (tarkime, prisijungimo iš skirtingų vietovių ataskaita). Šio tipo ataskaitas bus galima generuoti ir savo duomenų centre, naudojant „Azure Threat Analytics“ įrankį.

Tapatybės produkto funkcionalumas išplėstas patiems vartotojams: pavyzdžiui, praplėsta savitarnos galimybė. Vartotojai galės savarankiškai portale prijungti SaaS tipo programėlę prie „Azure AD“ tapatybės valdymo. Dar viena nauja paslauga – „Azure AD PIM“ (Privileged Identity Management). Kol kas ji – taip pat bandomajame režime. Ji padeda valdyti administratorių arba kitų privilegijuotų vartotojų teises, taip sumažindama saugumo riziką.

Antrąją apžvalgos dalį galima būtų grupuoti kalbant apie duomenų apdorojimą ir duomenų talpyklas. Duomenų apdorojimo srityje buvo daug anonsų, susijusių su SQL 2016, o konkrečiai – su naujais būdais išnaudoti „debesies“ galimybes. Vienas iš naujai anonsuotų produktų – „Azure SQL Datawarehouse“ paslauga, skirta surinkti struktūrizuotus ir nestruktūruotus duomenis. Skirtumas nuo klasikinių duomenų sandėliavimo sprendimų – visą rūšiavimą ir grupavimą galima atlikti „debesyje“. Nepriklausomai nuo programėlių sluoksnio suderinamumo, kita svarbi galimybė bus programose išplėsti lenteles tiesiai į „debesį“. Šios savybės esmė ta, kad duomenis, kurie rašomi į lenteles, saugomas nuosavame duomenų centre, bus galima tiesiog „ištempti“ į „Azure“ platformą. Taip visos užklausos ir operacijos, daromos su lentelėje esančiais duomenimis, bus atliekamos taip pat kaip ir iki šiol, tačiau nuo šiol duomenys galės būti saugomi dviejose vietose. O tai puikiai iliustruoja „debesies“ elastingumo savybes.

Įdomus duomenų talpinimo pasiūlymas susijęs su ypatingai didelių apimčių duomenimis. Paslauga „Azure Data Lake“ būtent ir yra skirta nestruktūruotiems duomenims saugoti bei iš karto (realiame laike) atlikti jiems duomenų analizes su „Hadoop“ klasteriais, „HDIsight“ paslauga bei kitais „Microsoft“ „debesyje“ teikiamais analizės servisais. Šiai paslaugai netaikomi jokie dydžio limitai, o analitika gali būti atlikta padidintu pralaidumu. Tai parodo dar vieną platų žingsnį, kuris yra žengiamas į didelių duomenų apdorojimą ir papildomas įžvalgas.

Na, o iš tų dalykų, kuriuos yra sunkiau priskirti tiek pirmai, tiek antrai kategorijai, reikia paminėti naujas „Azure“ platformos galimybes, kurias jau per artimiausius mėnesius bus galima pasileisti ir savo duomenų centruose. Tam bus skirtas „Azure Stack“ produktas, kuris atkartos „Microsoft Azure“ platformą, iš kurios yra teikiamos viešųjų debesų paslaugos. Iš visų mano paminėtų naujienų lengva padaryti išvadą, kad „Microsoft“ tikrai labai rimtai palaiko hibridinių debesų judėjimą – pateikdama lygiavertes platformas tiek nuosaviems duomenų centrams, tiek viešai teikiamoms paslaugoms.

Beje, prisimenant „Microsoft“ atvirojo kodo iniciatyvas, svarbu paminėti, kad „Microsoft“ prisijungė prie „Open Source Cloud Foundry“ projekto, pranešdama, jog „Cloud Foundry“ paremtos programėlės jau palaikomos ir „Azure“ platformoje. Pati „Cloud Foundry“ iniciatyva skirta palaikyti skirtingų programavimo kalbų aplikacijas, kurios gali veikti nepriklausomai nuo debesies tiekėjo platformos.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Uždaryti komentarus
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama