ESET aptiko naują grėsmę, kuri atakuoja maršrutizatorius, užsiima sukčiavimu socialiniuose tinkluose ir vagia tinklo srautą.
„Linux/Moose“ yra kenkėjiškų programų šeima, kuri pirmiausia atakuoja maršrutizatorius, veikiančius „Linux“ operacinės sistemos pagrindu, tačiau taip pat žinoma, kad šis kenkėjas gali užkrėsti ir kitas „Linux“ pagrindu sukurtas įtaisytąsias (embedded) sistemas. Apkrėstų įrenginių nešifruotas tinklo srautas yra išnaudojamas transliuoti botnet tinklų įgaliotųjų serverių (proxy servers) srautui.
Praktikoje, šios piktavališkos galimybės yra naudojamos vagiant HTTP „sausainius“, kad galėtų vykdyti kenkėjiškus veiksmus „Facebook“, „Twitter“, „Instagram“, „Youtube“ ar kituose socialiniuose tinklapiuose, kurie turi „sekti“, „žiūrėti“ ar „patinka“ srautus.
„Linux/Moose“ kenkėjas yra naujovė žinant, kad didžioji dauguma įtaisytųjų sistemų yra panaudojamos DDoS atakų dalyvavime“, – teigia ESET kenkėjiškų programų tyrėjas Olivier Bilodeau. Pasak ESET tyrėjų, šio tipo kenkėjiškos programos geba nukreipti DNS srautą, kuris įgalina žmogaus viduryje atakas (man-in-the-middle) iš bet kurios vietos internete. Be to, kenkėjas demonstruoja neįtikėtinas įsiskverbimo į vietinį tinklą galimybes lyginant su kitais maršrutizatoriams skirtais kenkėjams.
„Moose“ taip pat geba užgrobti DNS ar net išjungti kitų kenkėjiškų programų šeimų procesus, konkuruojančias dėl ribotų įtaisytosios sistemos kompiuterinių resursų.
„Atsižvelgiant į tai, kad „Moose“ kenkėjas, sukurtas naudojant labai primityvius metodus, geba lengvai patekti ir užkrėsti kitus panašius įrenginius, atrodytų gaila, kad šių sistemų gamintojai neįžvelgia saugumo problemų ir jų apsaugai neskiria pakankamo dėmesio. Tikimės, kad mūsų pastangos informuoti vartotojus apie kenkėjiškas programas leis suprasti, kaip lengvai jos gali patekti į įrenginius, vykdyti piktavališką veiklą ir kaip yra svarbu naudoti saugumo sprendimus, imantis papildomų priemonių“, – teigia ESET saugumo produktus pristatančios pažangių IT sprendimų platintojos „Baltimax“ atstovas Deividas Švėgžda.