„Panda Software“ įspėja apie naują adware programą, vadinamą „ProtectionBar“, kuri stengiasi apgauti vartotojus, instaliuodama tariamas apsaugos programas į jų kompiuterius. Šios programos informuoja vartotojus, kad jų kompiuteris yra apkrėstas grėsmių, kurios realiai net neegzistuoja. Tada jos grasina ir įtikinėja vartotojus nusipirkti licencijas tariamai aptiktų grėsmių pašalinimui. Šios sistemos tikslas yra uždirbti pinigus minėtų programų kūrėjams, kurie atitinkamai pasidalins pelną su „ProtectionBar“ kūrėjais.
Tokia pinigų uždirbimo sistema nėra nauja. Tariamų „antispyware“ programų jau buvo aptikta ir praeityje. Galima paminėti „RazeSpyware“ ar „SpySheriff“, maloniai siūlančias išvalyti vartotojų kompiuterius nuo spyware, kurie realiai net neegzistuoja arba buvo instaliuoti pačios programos be paklausimo. Neabejojant galima teigti, kad visos šios taikomosios programos priklausė tam pačiam kūrėjui.
Pasak Luis Corrons, „PandaLabs“ direktoriaus, „didžiausia rizika naudojantis internetu yra galimybė būti apgautiems įvairių programų, kurios stengiasi įtikinti vartotojus, kad nori jiems padėti arba net gąsdina rimtomis pasekmėmis kompiuteriui, jei vartotojas nenusipirks tariamų apsaugos sprendimų. Ką jie iš tiesų daro, tai naudojasi vartotojų patiklumu ir susirūpinimu, siūlydami produktą, kuris nedaro nieko ir kurio paprastai vartotojai tikrai nepirktų.“ Corrons prideda, „prieš nuspręsdami kurį apsaugos sprendimą instaliuoti, vartotojai turėtų remtis ne grėsmėmis ar apgaulėmis, o objektyviais faktais, tokiais kaip sprendime esančios technologijos ar programos sugebėjimais atpažinti ir kovoti su nežinomomis grėsmėmis.“