Pavasaris prasidėjo su išties džiugiomis naujienomis iš „debesies“ pasaulio. Kaip visada apstu finansinių rezultatų, naujų pirkimų, tyrimų bei kitokių įdomybių, tačiau iš jų ordos atrinkome kelias įdomesnes. Reiktų pabrėžti, kad kai kurie dalykai dar tik prasideda, todėl bus labai įdomu stebėti, kaip jie vystysis.
Kaip ir buvo sakoma ne vienoje pranašystėje 2015-tiems metams, kinai užvaldys pasaulį. To įrodymas yra Kinijos el. komercijos gigantės „Alibaba“ veiksmai. Jiems Kinijos rinkos nebeužtenka, tad nusprendė savo „debesies“ paslaugas teikti JAV. Viskas labai paprasta – „Alibaba“ grupės narė „Aliyun“ jau teikia „debesies“ paslaugas visame pasaulyje, ne vien tik Kinijoje. Dabar JAV rinkoje jie pirmiausiai pasiūlys savo paslaugas Kinijos kapitalo įmonėms, kurių yra tikrai nemažai. Tokiu būdu po truputėlį įžengs į „nedraugišką“ JAV rinka, kurioje teks konkuruoti su „Microsoft“, „Amazon“ ir „Google“. Nusimato įdomi konkurencinė kova.
Naujienos iš „Docker“ stovyklos. Pasirodo, „Docker“ kompanijos sukurti produktai turi rimtą konkurenciją su trečiųjų šalių produktais. Keista, tačiau ši konkurencinė kova nieko gero pačiai „Docker Inc.“ nežada. Bet tuo ir yra žavi konkurencinė kova, nes joje laimi ne pats pirmiausias, o pats stipriausias ir galintis pateikti būtent tai, ko nori klientai. Taip sakant ačiū už platformą, „Docker“, o toliau mes jau patys...
Kodėl „Facebook“ išpopuliarėjo nedidelėse šalyse, tokiose kaip Lietuva? Viena priežasčių – kalbinė šio soc. tinklo versija. Kol įrankis ar socialinis tinklas yra tik anglų ar, tarkim, prancūzų kalba, daug dėmesio kitose rinkose jis nesulaukia, tačiau kai atsiranda kalbinė jo versija tam tikrose nedidelėse šalyse, iš karto atsiranda ir klientų pagausėjimas. Atrodo, kad tokiu principu naudojasi ir „Salesforce“ programėlė „Desk.com“. Ji paleido savo CRM įrankius 53 kalbomis. Beja, lietuvių tarp jų nėra, tad ir toliau verta galvoti apie geriausias „Salesforce“ alternatyvas Lietuvoje ir naudotis tuo pačiu „exceliu“ arba vietinėmis „debesies“ programomis, pavyzdžiui, „Teamgate“.
Net du rimti „debesies“ veikėjai pastaruoju metu itin daug dėmesio skiria finansų sektoriui. Pranešama, kad SAP pristato naują įrankį, skirtą būtent su finansais dirbantiems įmonių vadovams „SAP Cloud for Planning“. Tuo metu kitoje Atlanto vandenyno pusėje, visus finansininkus į savo glėbį vilioja kita „debesies“ pasaulio milžinė – „Box“. Ji pristato „Box for Financial Services“ paslaugų paketą. Jis yra „Box for Industries“ paslaugų dalis ir skirtas finansų vadovams. Nieko nuostabaus, nes finansų sektorius yra gal ne pats didžiausias, bet vienas iš pelningiausių. Finansininkai moka skaičiuoti vertę, kurią suteikia profesionalūs įrankiai „debesyje“.
Geros žinios iš „Apple“. Dabar „Apple“ „iCloud“ gali naudotis visi. Iki tol galėjo tik tie, kas turėjo bent vieną „Apple“ įrenginį. Nuo šiol „Apple“ ID galima užregistruoti ir be jo, todėl atsiveria puikios galimybės pasinaudoti „Apple Pages“, „Apple Keynote“ ir „Apple Numbers“ programėlėmis. Kartu su jomis „Apple“ suteikia dar ir 1 GB vietos. Mažoka, tačiau galima džiaugtis gera pradžia.
Geros žinios ir iš „Google“. Kaip žinome, „Google“ yra populiariausios mobiliosios operacinės sistemos „Android“ kūrėja. Iki šiol „Android“ OS buvo skirta visiems vartotojams. Kitaip tariant, visiems ji vienoda. Dabar situacija keičiasi, nes „Google“ kuria „Android for Work“ OS – specialiai verslui pritaikytą OS. Šios sistemos esmė – verslo programėlių integravimas ir partnerystė su didžiausiais verslo „debesies“ sprendimų kūrėjais – „Salesforce“, SAP, „Adobe“ ir t. t. Speciali „Google Play for Work“ parduotuvė prekiaus/dalins tik verslui skirtas programas. Žaidimų, greičiausiai, ten nebus. Daugiau dėmesio bus skiriama saugumui, savų programų integravimui ir kitiems dalykams, kurie paprastam vartotojui nėra labai svarbūs. Kaip šis bandymas sukurti komercinę OS atsilieps rinkai – kol kas neaišku, tačiau jau dabar „Google“ skelbia apie susitarimus su telefonų gamintojais. Tai gali būti šiokia tokia revoliucija „debesies“ pasaulyje, tad šiuos procesus reikėtų stebėti išsamiau.