Saugumas „debesyje“ – vienas iš svarbiausių prioritetų. Būtent naujienų apie saugumo sprendimus gausa išsiskyrė „debesies“ pasaulį vasario mėnesį. Apžvelkime keletą įdomesnių.
„Microsoft“ „debesies“ saugumo priemonės nuo šiol bus oficialiai sertifikuotos. Pranešama, kad Microsoft priims ISO/IEC 27018 standartus, kurie nusako, kaip turi būti apsaugomi asmeniniai duomenys, naudojami viešojo „debesies“ sprendimuose. Visų pirma tai palies „Dynamics CRM“, „Microsoft Azure“ tarnybas. Šis standartas atsirado po didžiojo duomenų saugumo skandalo, kai paaiškėjo, jog JAV saugumo tarnybos stebėjo žmonių privačius duomenis, laikomus JAV teritorijoje esančiuose duomenų centruose. „Microsoft“ yra kol kas vienintelis ir pirmasis komercinių „debesies“ sprendimų kūrėjas, diegiantis šį standartą. Tai, beje, sutapo ir su JAV vyriausybei pasiūlytais naujais teisės aktais, kurie apribotų JAV vyriausybės organizacijų galimybes pasiekti kitose šalyse laikomus „debesies“ duomenis.
Dar apie saugumą. Ar pamenate tą nedidelį, bet labai įdomų „šaršalą“ žiniasklaidoje dėl to, kad „Samsung“ televizoriai gali klausytis jūsų pokalbių ir perduoti juos trečiosioms šalims? Paaiškėjo daugiau detalių, kurios, pasirodo, buvo jau seniai surašytos privatumo politikoje, kurios paprastai niekas neskaito, tik pažymi varnelę ties „sutinku...“. Ten parašyta, kad įsijungus balso atpažinimo funkciją, jūsų balsas bus įrašomas trečiųjų šalių laikmenose, t. y. „debesyje“, kur atliekamas konvertavimas į tekstą. Jei ši funkcija neįjungta, duomenys trečiosioms šalims „nenutekinamos“. Tiesiog buvo perlenkta lazda dėl saugumo, nes savo duomenis trečiosioms šalims patikime savo noru ir jų apsauga yra tikrai menka.
Mes žinome, kas yra rinkos lyderiai, tačiau kartais reikia to patvirtinančių tyrimų. Būtent tokį tyrimą atliko „Skyhigh Networks“, o jis dar kartą patvirtino – geriausias „debesies“ paslaugų teikėjas yra „Amazon Web Services“ (AWS). Tyrimas taip pat atskleidė, kas yra populiariausios talpyklos. Tai – „Dropbox“, po to „Google Drive“, „OneDrive“ ir, galiausiai, „Box“. „Office 365“ yra populiariausia biuro ir bendradarbiavimo platforma, lenkianti „Gmail“, „Yammer“, „Yahoo Mail“ ir „Cisco WebEx“. Tyrimas nurodo ir tris labiausiai augančias „debesies“ tarnybas – „Loggly“, „Todoist“ ir „ToutApp“. Lyderiai nesikeičia... Tuo metu „Samsung“ plečia savo paslaugų verslui spektrą. Ar bent jau artimiausiu metu tikrai išplės, nes susitarta dėl bendradarbiavimo su „Oracle“. „Oracle“ sprendimai padės „Samsung“ kurti ir vystyti kokybiškesnes paslaugas verslui. Tiesa, „Samsung“ jau bendradarbiauja su SAP ir „Microsoft“ šioje srityje, tačiau tai nesutrukdė susitarti dėl dar vienos reikšmingos partnerystės.
Apsipirkimų naujienos. „Hitachi“ perka „Pentaho“ už 500–600 milijonų dolerių. Na ir kas? Ogi tas, kad „Hitachi“ nėra pirmojo plano „debesies“ rinkos žaidėjas, nors ir labai trokšta tokiu tapti. „Pentaho“ yra žinomas kaip „didžiųjų duomenų“ (Big Data) sprendimų kūrėjas. Tuomet kam reikalinga šis pirkinys? Pasirodo, „Hitachi“ turi gana aiškią daiktų interneto strategiją (Internet of Things), kuriai trūksta būtent didžiųjų duomenų valdytojo.
„Google“ pristato naują „debesies“ statistikos įrankį „PerfKit“. Jis skirtas programuotojams ir inžinieriams, norintiems palyginti kelių „debesies“ tarnybų veiklą realiuoju laiku. Šis įrankis yra atvirojo kodo, tad programuotojai gali jį modifikuoti pagal savo poreikius.