Amerikos gatvių gaujos aktyviai naudoja internetą savo „stiprybės“ demonstravimui - gaujos skleidžia grasinimus ir moralinį palaikymą tiems, kas atsidūrė už grotų. Tuo metu nusikaltėlių „blogus“ skaito policija ir Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentai.
Įvairios gatvės gaujos jau seniai tarp savęs pasidalino virtualią teritoriją. Asmeninėse svetainėse, dienoraščiuose ir socialiniuose tinkluose gangsteriai platina nuotraukas, kur jie nusifotografavę su ginklais rankose. Į tinklą patenka ir įvairi atributika, lydinti nusikalstamas grupuotes: tatuiruotės, gestai, slengas. FTB duomenimis, nusikalstamieji elementai, kurie visai nesiruošia slėptis, yra sukūrę maždaug 2500 internetinių bendruomenių. Todėl teisėsaugos organai, ieškodami naudingų duomenų, reguliariai skaito nusikaltėlių svetainėse pateikiamą informaciją.
Džordžas Noksas, Nacionalinio JAV organizuoto nusikalstamumo tyrimų centro vadovas, papasakojo, jog iš tinkle esančios medžiagos mokosi šimtai policininkų, kuriems reikia susivokti nusikalstamose subkultūrose. „Kad suprastumėte bet kokią subkultūrą, ar tai būtų Al Quaeda, burtininkai, satanistai arba gatvių gaujos - jums būtina mokėti jų kalbą“.
Nusikaltėlių internete skleidžiama skaitmeninė informacija jau padėjo Čikagos policijai, kuri surado jaunuolį, ant bažnyčios sienos parašiusį savo nusikaltėlio slapyvardį. Šiaurės Kalifornijoje internetas padėjo įrodyti dviejų paauglių dalyvavimą vietinėje nusikalstamoje grupuotėje. Los Andžele per tinklą pavyksta surasti daugelį grafiti autorių.
Noksas mano, jog policininkams būtina išmokti nusikaltėlių „blog'us“ „skaityti tarp eilučių“ - tai padeda pažinti priešą ir suprasti, kokio socialinio sluoksnio žmones tokia informacija labiausiai įtakoja ir vėliau efektyviau vykdyti prevencinį darbą.