Jie apgalvojo viską, viską nuo pradžių iki galo, tačiau pamiršo mygtuką „Print Screen“...
„Blu-Ray Disc“ ir „HD DVD“ yra naujausios aukštos kokybės filmų talpinimo laikmenos. Bijodamos piratavimo, Holivudo studijos reikalavo iš šių technologijų kūrėjų aukščiausio saugumo lygio, taigi buvo įdiegta gausybė naujų, nuo kopijavimo apsaugančių, mechanizmų. Pavyzdžiui, duomenys pačiuose diskuose yra šifruojami pažangia priėjimo prie turinio sistema (Advanced Access Content System (AACS)). Išeinantis srautas pasiekia monitorių tik per saugius susijungimus, kuriuos saugo aukšto dažnio skaitmeninio turinio apsaugos (High Bandwidth Digital Content Protection (HDCP)) technologija. Ši apsaugos grandinė yra sureguliuota tam, kad nebūtų galima perimti nešifruoto turinio.
Deja, ši gudri ir, atrodytų, nepriekaištinga šifravimo sistema turi milžinišką skylę. Buvo surasta, kad pirmieji grotuvai skirti šiems diskams, „Windows“ operacinėje sistemoje leidžia daryti ekrano nuotraukas („screenshots“) kai filmas yra rodomas pilnu dydžiu. Tereikia paspausti „Print Screen“ mygtuką veikiant filmui. Toks mygtuko paspaudimas gali būti automatizuotas ir taip nuotrauka po nuotraukos, kadras po kadro, būtų nukopijuotas visas filmas. Tada jis būtų apdorotas, visos nuotraukos būtų sujungtos į naują produktą - piratinę filmo kopiją.
„Toshiba“ paprašyta pakomentuoti šį incidentą pasakė: „Taip, pažeidžiamumas egzistuoja.“
Iš tokio „gausaus“ pranešimo spaudai nedaug tenuspręsi, tačiau galima manyti, kad visi šių diskų grotuvų (tokių kaip „WinDVD“) vartotojai bus priversti atnaujinti savo grotuvų PĮ versiją ir taip bent dalinai bus užlopyta ši skylė.