Interneto paieškų gigantai „Google“ naudotojams pradėjo siūlyti aukštos kokybės medicininės informacijos paiešką, kad savo sveikata susirūpinę internautai netyčia nenuklystų į medicininių nesąmonių tyrus ir šviestųsi susipažindami tik su patikrintais faktais, rašo theverge.com.
Artimiausiomis dienomis bet kas, „Google“ paieškos laukelyje įrašydamas kokią nors ne per daug egzotinę medicininę būklę, rezultatų laukelyje matys esminę informaciją, susijusią su paieškos dalyku – simptomus, gydymo būdus, informaciją apie būklės įprastumą, sunkumą, užkrečiamumą ir kitus duomenis.
Interneto gigantais jau dabar naudojasi milžiniška skaitmeninių hipochondrikų ir tikrų ligonių minia: oficialiais duomenimis, viena iš dvidešimties paieškų yra susijusi su sveikata. Patikimus medicininius duomenis apie dominančią būklę naudotojai matys „Knowledge Graph“ laukelyje – teksto langelyje, kuris stalo ar nešiojamuosiuose kompiuteriuose paprastai būna matomas į dešinę nuo paieškos rezultatų. Jeigu bus galimybė, prie tekstinės informacijos bus pateikiamos ir susijusios iliustracijos iš licencijuotų medicininių šaltinių.
„Sukvietėme medikų grupę (jai vadovauja mūsų darbuotojas, medicinos mokslų daktaras Kapilas Parakhas), kuri įdėmiai rinko, prižiūrinėjo ir peržiūrinėjo šią informaciją. Visi surinkti faktai atitinka tikras klinikines žinias, surinktas asmeniškai šių medikų ir iš aukštos kokybės medicininės informacijos šaltinių internete, visa informacija patikrinta „Google“ ir Mayo klinikoje dirbančių medikų“, – sakė „Google“ produktų vadovas Premas Ramaswamas.
Nepaisant žadamo duomenų patikimumo, „Google“ neketina prisiimti teisinės atsakomybės ir įspėja naudotojus, kad „paieškos rezultatai nėra pateikiami kaip mediko patarimas“, mat sunku tikėtis, kad internautai neklystamai diagnozuos sau būklę, nors pradinį patikimą atspirties tašką kosėjantiems, čiaudintiems ar skausmais besiskundžiantiems žmonėms suteikti galima.
Iš esmės naujoji „Google“ paslauga yra tiesiog standartizavimas tos funkcijos, kuri jau ilgą laiką buvo siūloma naudojant trečiųjų šalių paslaugas. Tačiau atsiranda vis daugiau ir daugiau kompanijų, kurios nori teikti medicininę informaciją, todėl nesunku suprasti, kad tai – ilgalaikio plano pradžia. Be to, „gūglinimas“ iki šiol buvo nepatikimos medicininės informacijos naudojimo sinonimas – tarp pirmųjų paieškos rezultatų neretai atsirasdavo svetainės, kurios klaidindavo, skleisdavo nepatikrintą informaciją, baugindavo ligonius, o dabar šią padėtį interneto paieškų gigantai stengsis pakeisti.