„Kaspersky Lab“ kartu su agentūra „B2B International“ atliktas tyrimas parodė, kad vidinės kibernetinės grėsmės tapo saugumo incidentų priežastimi 27 proc. apklaustų bendrovių visame pasaulyje. Pagrindinės kritinės vidinės rizikos – tai programinės įrangos pažeidžiamumai, dėl atakų per juos nukentėjo 36 proc. bendrovių.
Dar keletą kritinių vidinių organizacijų rizikų galima išskirti į vieną bloką, siejamą bendro rodiklio – žmogiškojo faktoriaus. Apie netyčinius nutekinimus dėl darbuotojų kaltės pranešė 26 proc. respondentų, o apie tyčinius – 18 proc. Rimčiausius padarinius sukelia būtent pastarieji: 9 proc. bendrovių vidiniai vartotojai pavogė verslui kritiškai svarbią informaciją. Dar viena paplitusi rizika – tai mobiliųjų įrenginių vagystės arba praradimas, su tuo susidūrė 19 proc. apklaustų bendrovių.
„Išorinių ir vidinių grėsmių, su kuriomis bendrovės susidūrė per pastaruosius 12 mėnesių, geografija aiškiai rodo, kad būtina taikyti kompleksinius apsaugos sprendimus ir papildomai mokyti darbuotojus. Programinės įrangos pažeidžiamumus galima ištaisyti efektyviu apsaugos produktu, o netyčinių nutekinimų dėl darbuotojų kaltės tokiu būdu sustabdyti nepavyks. Panašių incidentų dažnumas rodo, kad bendrovių IT infrastruktūra kol kas nepakankamai apsaugota. Ši situacija turi daugybę priežasčių, tarp jų – nepakankamai adekvatus grėsmių masto ir galimo finansinio bei reputacijos nuostolio įvertinimas“, – pažymi Sergejus Ložkinas, „Kaspersky Lab“ antivirusų ekspertas.