Bendrosios praktikos (šeimos) gydytojai, vidaus ligų gydytojai ir gydytojai kardiologai iš rytų ir pietryčių Lietuvos regionų sėkmingai baigė kompiuterinio raštingumo mokymo programą pagal Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VUL SK) vykdomą projektą „Rytų ir pietryčių Lietuvos gydymo įstaigose dirbančių gydytojų profesinės kvalifikacijos ugdymas ir tobulinimas“.
Šiame ES struktūrinių fondų ir LR bendrojo finansavimo projekte dalyvauja 37 rytų ir pietryčių Lietuvos regiono asmens sveikatos įstaigos. Kompiuterinio raštingumo mokymai vyko Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete. Per vienerius mokslo metus kompiuterinio raštingumo buvo apmokyti 142 projekto dalyviai.
„Ši kompiuterinio raštingumo mokymo programa – vienas iš penkių etapų, kurių pagrindinis siekis, kad tiek miesto gydymo įstaigoje, tiek kaimo ambulatorijoje dirbantys medikai kompiuterinio raštingumo įgūdžius taikytų dirbdami su informacinėmis technologijomis širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos, diagnostikos ir gydymo srityse“, - teigia VUL SK generalinis direktorius profesorius Aleksandras Laucevičius.
Įgyvendinus šį projektą, per dvejus mokymo procesui numatytus metus kvalifikaciją širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos, diagnostikos ir gydymo srityse pakels 137 bendrosios praktikos (šeimos) gydytojai, 27 gydytojai kardiologai. 30 vidaus ligų gydytojų bus perkvalifikuota į kardiologus pertraukiamos rezidentūros būdu. 10 VUL SK gydytojų kardiologų mokysis modernių intervencinių ir neinvazinių gydymo bei diagnostikos metodų garsiausiose universitetinėse Europos ligoninėse.
Projekto „Rytų ir pietryčių Lietuvos gydymo įstaigose dirbančių gydytojų profesinės kvalifikacijos ugdymas ir tobulinimas“ vadovė, VUL SK direktorė valdymui Jūratė Karvelienė, kalbėdama apie visą projektą pabrėžė, jog didelį sergamumą bei mirštamumą nuo širdies ir kraujagyslių ligų rytų ir pietryčių Lietuvoje, taip pat kardiologų trūkumą šiuose rajonuose tikimasi sumažinti iki 2008 m. – kardiologijos mokymo projekto pabaigos. Pasak J. Karvelienės, projekto esmė – priartinti kardiologo paslaugas prie žmogaus: ligoniams bus prieinama efektyvesnė pagalba arčiau gyvenamosios vietos, nebereikės vykti į didžiuosius miestus ar laukti po keletą mėnesių eilėse.