Šiuo metu galime rasti eilę tarnybų, kurios siūlo duomenų šifravimo socialiniuose tinkluose paslaugą, tačiau nemažai jų yra sudėtinga naudoti nepatyrusiam vartotojui, juo labiau, visa tai dažnai neveikia populiariuose socialiniuose tinkluose.
Naujasis šifravimo instrumentas „ShadowCrypt“ skirtas ištaisyti šią apmaudžią klaidą. Prie naujojo instrumento darbuojasi Merilendo ir Kalifornijos Berklio universiteto specialistai.
„ShadowCrypt“ yra priedas, kuris diegiamas į interneto naršyklę „Google Chrome“ ir skirtas duomenų šifravimui tokiuose puslapiuose, kaip „Facebook“, „Twitter“, „Reddit“ ar „GMail“.
Autorių teigimu, priedas šiandien veikia keturiolikoje tarnybų. Vartotojai gali generuoti šifravimo raktus ir perduoti juos savo draugams bei kitiems pašnekovams. Po šios procedūros visi kiti vartotojai, taip pat ir patį puslapį, vietoj susirašinėjimo matys atsitiktinių simbolių kratinį.
Įvairių tarnybų palaikymas yra nelengva užduotis, todėl ir šiuo atveju ne viskas vyksta sklandžiai. Šiuo metu yra problemų su „Google Spreadsheets“ lentelių šifravimu, yra apribojimų „Twitter“ – galima perduoti tik 45 simbolių užšifruotą žinutę vietoj galimų 140.
Projekto autoriai tikisi, kad jų sprendimas paskatins pačius socialinius tinklus įdiegti savus šifravimo įrankius, taip pakeliant privačių duomenų apsaugą į naują lygmenį.