Dviejų lygių autentifikacijos mechanizmas pažįstama praktiškai kiekvienam: bandant pasinaudoti el. bankininkystės paslaugomis, sistema paprašo ne tik slaptažodžio, bet ir unikalios informacijos. Dažniausiai tai būna antras, bet vienkartinis slaptažodis, kurį matome specialioje kortelėje arba generuojamas sistemos ir atsiunčiamas SMS žinutės pavidalu.
Kadangi tokia saugumo sistema vis dažniau naudojama visame pasaulyje, kompanija „Microsoft“ pranešė, kad maždaug prieš mėnesį pristatyta operacinė sistema „Windows 10“ taip pat palaikys dviejų lygių autentifikacijos mechanizmą. Apie tai rašoma oficialiame tinklaraštyje.
„Microsoft“ atstovų teigimu, paprasta saugumo sistema su vienkartiniu slaptažodžio įvedimu jau atgyveno savo dienas, bent jau verslo segmente, ir ją labai lengva apeiti tiek kibernetiniams nusikaltėliams, tiek jų sukurtiems programiniams kenkėjams. Kompanija mano, kad dviejų lygių autentifikacija smarkiai apsunkins kenkėjišką veiklą.
Pirmu lygiu turėtų tapti pats įrenginys, tuo tarpu dėl antro lygio būtini paaiškinimai. „Microsoft“ pareiškė, kad juo gali tapti tiek PIN kodas arba netgi biometriniai duomenys, pavyzdžiui, pirštų atspaudai.
Kūrėjų teigimu, bus privaloma užregistruoti įrenginį, kuris taps prieigos prie pagrindinio įrenginio raktu. Tokiu galėtų tapti paprastas mobilus telefonas arba USB atmintinė. Tokiu būdu, kenkėjui reikės žinoti ne tik slaptažodį, tačiau ir valdyti patį raktą. Ar netgi įrenginio savininko pirštą, kaip tai ne kartą matėme fantastiniuose filmuose.