Kompanijos AMD netiesiogiai užsiminė, kad kartu su tradiciniais kontraktiniais gamintojais „trimačius“ tranzistorius ketinama pradėti naudoti, įsisavinus 16 nm technologiją, tuo tarpu 2016 m. gali pasirodyti pirmieji naujos kartos x86 procesoriai su „Zen“ architektūra.
Jei atsižvelgtume, kad TSMC paskutiniu metu aktyviai dalinosi informacija apie perėjimą prie 16 nm „FinFET“ technologinio proceso, galima konstatuoti, jog atitinkami AMD produktai iš tikrųjų pasirodys 2016 m. Iki to laiko didžiausias dėmesys bus skirtas mobilioms mikroschemoms ir telekomunikacinei įrangai, nors nebus užmiršti ir tradiciniai asmeninių kompiuterių komponentai.
Italų puslapis „Bits&Chips“, remdamasis iš savų šaltinių gauta informacija, tvirtina, kad TSMC jau 2016 m. garantuotai pradės serijinį visų tipų AMD procesorių (serverių ir asmeninių kompiuterių) gamybą, o tam naudos 16 nm „FinFET“ technologiją.
Naujieji AMD procesoriai galės turėti iki 20 skaičiavimų branduolių – savybė, kuri ypač aktuali serverių sprendimams. Antra vertus, naujovių reikės palaukti, kadangi masinė naujų procesorių gamyba prasidės ne anksčiau kaip 2016 m. antroje pusėje.
Iki šiol galingų procesorių gamybą AMD patikėdavo kompanijai Globalfoundries“, nors iki šiol TSMC gamindavo ne tik grafinius procesorius, tačiau ir dalį hibridinių sprendimų su integruota grafika.
Tiesa, neseniai AMD generalinis direktorius „Rory Read“ pabrėžė, kad kompanija stengiasi palaikyti vienodai gerus santykius tiek su „Globalfoundries“, tiek su TSMC, todėl ką pasirinkti, lemia tik racionalumo ir ekonomijos kriterijai. Iš tokių pareiškimų galima spėti, kad galingiausius AMD procesorius galės gaminti ir TSMC, jei tik pasiūlys patrauklesnes sąlygas.