Neseniai pristatyta „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 10“ sukėlė nemažai triukšmo. Daugiausia kalbų nusipelnė ne naujas funkcionalumas, tačiau pats pavadinimas, kadangi visi laukė „Windows 9“, tačiau programinės įrangos gigantas pateikė staigmeną.
Kas lėmė, jog „Microsoft“ nusprendė apversti viską aukštyn kojomis? Panašu, kad viena iš esminių priežasčių yra gana banali ir primena 2000 metų problemą, kai senos kompiuterinės sistemos datos nurodymui naudojo vos du baitus, todėl sistemos negalėjo atpažinti 2000 m. nuo 1900 m.
Tokia pati problema grėsė ir naujai „Windows“ versijai, jei ji savo pavadinime būtų išsaugojusi skaitmenį „9“. Ir jei anksčiau keblumų kilo dėl skaičiavimo sistemų resursų, tai dabar dėl visko kaltas programuotojų tingumas, rašo puslapis „Engadget“.
Tiesa, dėl visko kalti ne pačios „Microsoft“ programuotojai, o trečių šalių kūrėjai, kurie tingėjo korektiškai aprašyti operacinės sistemos identifikavimo procedūrą. Atitinkamą „prasto“ kodo pavyzdį pateikė vienas iš „Microsoft“ programuotojų.
Minėtas kodas operacinės sistemos identifikavimui naudoja tik pirmąjį skaitmenį po pavadinimo. Jei tai „9“, programa galvoja, kad tai yra „Windows 95“ arba „Windows 98“. Nors jos yra labai retas svečias vartotojų kompiuteriuose, tačiau jų aidas pasiekė net 2014 metus.
Kadangi nėra galimybės perrašyti visą programinį kodą, paprasčiau yra pakeisti operacinės sistemos pavadinimą ir taip išvengti eilės problemų.
Kompanija „Microsoft“ oficialaus komentaro dėl pateiktos „Windows“ pavadinimo keitimo priežasties nepateikė. Galbūt tai nebuvo esminė problema, kodėl „Windows 9“ netikėtai tapo „Windows 10“, tačiau įvardinta priežastis galėjo būti labai svari, nors ir labai banali, o kad nebūtų papildomų juokelių bei lyginimo su nepasisekusia „Windows 8“, imtasi gerai žinomo marketinginio triuko – pavadinimo keitimo.