Procesorių architektūrų kūrėja, britų kompanija ARM nusprendė išplėsti savo veiklos sritį ir ruošiasi pristatyti operacinę sistemą, kuri bus naudojama įrenginiuose, susijusiuose su „Daiktų interneto“ sfera. Apie tai praneša puslapis „PCWorld“.
Operacinė sistema vadinasi „mbed OS“, ji aprūpins IoT segmentui priklausantiems buitiniams įrenginiams bei kompiuterinėms sistemoms komunikacines galimybes, užtikrins bazinį saugumo lygį.
Be pačios operacinės sistemos kompanija ARM kuria programinį produktą „mbed Device Server“. Jis bus naudojamas duomenų rinkimui ir jų naudojimui tam tikrose tarnybose, pavyzdžiui, analitinėse programose.
Vienu iš pavyzdžių galėtų tapti programinės platformos diegimas į miesto apšvietimo sistemą. Ji leis fiksuoti, kiek pėsčiųjų praėjo pro kiekvieną šviestuvą, o tai leis algoritmams optimizuoti šviestuvų darbą ir taupyti elektros energiją.
„mbed OS“ pasirodymas rinkoje numatytas 2015 m., ji bus platinama nemokamai, o naudoti bus galima įrenginiuose, kurie turi ARM architektūros procesorius.
Kompanijai ARM tai yra pirmasis bandymas sukurti operacinę sistemą, todėl kompanija tikisi, kad galės užimti lyderio vietą „Daiktų interneto“ sferoje, kurioje daugybės platformų naudojimas tik apsunkintų kūrimo procesą bei įrenginių sąveiką vienam su kitu.
Sistema palaiko „Wi-Fi“, „Bluetooth Smart“, „Thread“, „6LoWPAN“ iki 6 GHz duomenų perdavimui ilgoms distancijoms, taip pat technologiją LTE. „mbed OS“ reikia 256 Kb ar net mažiau operatyvios atminties, todėl operacinę sistemą bus galima įdiegti į labai mažus įrenginius, pavyzdžiui, daviklius.
Palaikomos C++ programinės sąsajos, duomenų šifravimas, ryšių valdiklis. Didžioji sistemos dalis priklausys atviro kodo produktams. Esant norui, sistemą bus galima perkelti ir į kitas procesorių architektūras.
„Mbed“ kūrimo darbai prasidėjo dar 2006 m. kaip sistema, kuri leistų apmokyti programavimo elektroninių įrenginių kūrėjus. „mbed Device Server“ kūrimo darbus pradėjo firma „Sensinode“, o vėliau ją įsigijo britų kompanija ARM. Šiuo metu „mbed OS“ palaiko tokie rinkos gigantai, kaip IBM ir „Freescale“.