Debesies pasaulyje – pinigėlių skaičiavimas ir dalybos. Visi rūpinasi kuo didesniu uždarbiu, investicijomis ir kitokiais „pirkiniais“. Pasižiūrėkime, kas naujo atsitiko per pastarąsias dvi savaites.
Debesies verslo pasaulis gali stebėti dar vieną vadovų kaitą. „Oracle“ vadovas ir įkūrėjas Larry Ellisonas generalinio direktoriaus postą užleidžia iš karto dviem savo kolegoms: Markas Hurdas (seniau buvo kompanijos prezidentas) ir Safra Catz (seniau buvo vyriausias finansininkas – CFO) dabar vadinsis generaliniais direktoriais. Tiesa, pats Ellisonas kompanijos nepalieka, jis dirbs technologijų direktoriumi – CTO. Taigi, yra vilties, kad „Oracle“ neištiks toks pat žiaurus likimas, kaip kad „Apple“ ir „Microsoft“, kai iš jų pasitraukė idėjiniai ir faktiniai vadovai. Priminsime, kad po Steve Jobso atleidimo 1980 metais ir po Billo Gateso išėjimo iš „Microsoft“ abiem kompanijoms atėjo prasti laikai, nes po jų vadovavę žmonės nesugebėjo pakelti kompanijų iš didelio finansinio nuosmukio. „Oracle“ yra viena didžiausių debesies sprendimų verslui kompanija. Larry Ellisonas yra 5 turtingiausių žmonių sąraše (Billas Gatesas vis dar antras).
„Microsoft“ pradeda mokamą savo internetinių paslaugų klaidų paiešką ir „medžioklę“. Už surastą „bugą“ (klaidą) siūlomas mažiausiai 500 JAV dolerių atlygis. Pirmiausiai klaidas „medžioti“ reikės pradėti „Office365“ lankose. Tai jau nebe pirmas bandymas išgaudyti klaidas už pinigus. Panašiai buvo dirbama ir su „Internet Explorer 11“ „bugais“. Jiems išleista apie 100 tūkstančių dolerių. Turint omenyje, kad „Microsoft“ nuolatos gauna milijoninius ieškinius už sulaužytas saugumo taisykles ir galimus duomenų nutekėjimus, 100 tūkstančių neatrodo labai didelė suma už „bugų“ išgaudymą.
Ar žinote, kaip dabar save pozicionuoja kompanija „Red Hat“? Atsakysite, kad kaip serverių sprendimų kūrėja su savo „Red Hat Enterprise Linux“. Deja, laikai keičiasi ir „Red Hat“ generalinis direktorius Jim Whitehurstas savo blogo įraše praneša apie reikšmingus pasikeitimus. Pasigirdamas pelnu ir naujais pirkiniais, jis taip pat užsimena, kad jie dabar keičia savo verslo profilį (kas nutinka vieną kartą per 20 metų), ir nuo šiol orientuosis į debesies ir mobilius sprendimus, ne tik į „PaaS“. Jų konkurentai „Canonical“ su „Ubuntu Linux“ apie savo debesies orientaciją paskelbė daug anksčiau. Maža to, jau spėjo uždaryti mažiausiai vieną debesies tarnybą. Dabar atėjo ir „Red Hat“ eilė „įšokti į debesies traukinį“.
„Yahoo!“ Irgi „apsipirkinėja“. Už keletą milijonų dolerių ji įsigijo vos vienerių metų sulaukusią kompaniją iš Indijos „Bookpad“. Ši kompanija sukūrė debesies programėlę, leidžiančią atidaryti ir dirbti kartu keliems darbuotojams prie dokumento vienu metu. Paprastas sprendimas, tačiau kam „Yahoo!“ Toks sprendimas reikalingas? Nejaugi bus einama „Google“ ir „Microsoft“ pramintu keliu: el. paštas – dokumentų kūrimas – dokumentų saugojimas debesyje – dokumentų redagavimas vieno asmens ir komandoje? Laikas parodys.
„Google“ vilioja debesies technologijų „startapus“ siūlydami jiems pasinaudoti 100 tūkstančių JAV dolerių vertės debesies platformos („Google Cloud Platform“) paslaugomis. Yra trys momentai. Vienas jų tai, kad leidžiama naudotis „Google“ paslaugomis vietoj realaus 100 000 dolerių čekio. Antras momentas – „startapas“ turi būti rekomenduotas vieno iš 50 partnerių – verslininkų, investuotojų, inkubatorių ir t. t., kurie „draugauja“ su „Google“. Žodžiu, pakankamai apsaugos, kad nebūtų švaistomi pinigai. Trečias momentas yra tas, kad gali pretenduoti tik tas, kuris dirba tiesiogiai su debesies sprendimais.
Pamažu aiškėja, kad po vasaros didžiosios debesies kompanijos turi labai daug darbų ir artimiausiu metu išgirsime dar ne vieną naujieną apie naujus projektus ir strategijas. Kada gi jos palies ir Lietuvą?..