„Windows“ sistemų apsaugos komponentas, įeinantis į „Kaspersky Internet Security – Multi-Device“ sprendimą, gavo sertifikatą, patvirtinantį finansinės informacijos apsaugos mechanizmų efektyvumą, remiantis nepriklausomos bendrovės „MRG Effitas“ atlikto ketvirtinio internetinių transakcijų apsaugos metodų tyrimo rezultatais.
„Kaspersky Lab“ produktas sėkmingai atlaikė visus saugumo užtikrinimo nuo bankinių „Trojos“ virusų, sąskaitų duomenų vagystės bandymų ir „Man-in-the-Middle“ tipo atakų testus.
Skirtingai nei dauguma nepriklausomų bendrovių, atliekančių lyginamuosius apsaugos sprendimų testus, „MRG Effitas“ įvertina kiekvieno sprendimo patikimumą ir efektyvumą atskirai. 2014 m. antrąjį ketvirtį tyrimas buvo atliekamas trimis etapais. Pirmame jų buvo vertinama sprendimo galimybė pasipriešinti šiuolaikinėms kenkėjiškoms programoms, skirtoms finansinių duomenų vagystei. Specialistai naudojo 322 pavyzdžių rinkinį, visi buvo sėkmingai aptikti ir užblokuoti „Kaspersky Lab“ sprendimo.
Antrajame etape buvo atliekamas unikalus trijų pavojingiausių kompiuterių tinklų zombių „ZeuS“, „Citadel“ ir „SpyEye“ platinamų kenkėjiškų programų pavyzdžių tyrimas. Testavimo sistemos buvo užkrėstos taikant veikiančių kompiuterių tinklų zombių kūrėjų komandinius serverius, kurie buvo izoliuotoje erdvėje. Apsaugos sprendimas turėjo sustabdyti sąskaitos duomenų nutekėjimą mokant per „PayPal“ sistemą – šią užduotį „Kaspersky Internet Security – Multi-Device“ atliko puikiai. Paskutiniame tyrimo etape buvo simuliuojama „Man-in-the-Middle“ tipo ataka – atakuojanti šalis perimdavo SSL sesiją tarp finansinio internetinio resurso ir kliento. Per tokią ataką apgavikai gauna prieigą prie vartotojo konfidencialios informacijos (pavyzdžiui, prie slaptažodžių ir kreditinių kortelių numerių).
Sėkmingai įveikti visus tris etapus ir gauti sertifikatus sugebėjo tik keturi iš aštoniolikos tyrime dalyvavusių sprendimų. Specialistai pabrėžė, kad tarp keturių apdovanojimus gavusių sprendimų tik „Kaspersky Internet Security – Multi-Device“ apsaugo finansines transakcijas, atliekamas per vartotojo naršyklę. Likę trys produktai reikalauja specialios naršyklės, o tai dirbant sudaro nepatogumų.
„Vartotojų finansinių internetinių operacijų apsauga – viena svarbiausių užduočių, kurias mes keliame kurdami „Kaspersky Lab“ produktus. Kaip rodo praktika, „Kaspersky Internet Security – Multi-Device“ ne tik padeda apsaugoti transakcijas, bet ir yra patogus naudoti“, – komentavo Olegas Šišanovas, „Kaspersky Lab“ antivirusinių tyrimų laboratorijos vedėjas.
Specialiai finansinių operacijų apsaugai į „Kaspersky Internet Security“ įtraukta „Saugių mokėjimų“ technologija, kuri jau ne pirmą kartą gauna nepriklausomų testavimo laboratorijų, tokių kaip „AV-Test“, „MRG Effitas“ ir „Matousec“, apdovanojimus.