Lietuvos dangų dengia debesys, o pasaulį toliau jaudina tik svarbios „debesų“ naujienos. Pažvelkime, kas nutiko šioje srityje per pastarąsias dvi savaites. Jei reiktų apibūdinti meteorologo terminais „Nepastoviai debesuota, be žymesnio lietaus“ – šiek tiek naujienų, bet iš esmės didelių pokyčių nėra.
Naujausias tyrimas rodo, kad hibridinis debesis populiarėja ir verslas vis labiau suvokia jo privalumus ir trūkumus. Hibridinis debesis yra viešojo ir privataus debesies mišinys, kai įmonių IT skyriai naudoja savo debesį ir kai kuriuos debesies produktus, kurie prieinami visiems, pavyzdžiui, „Google Docs“, „Office Online“ ir kiti. Tai geras ženklas ir viešojo debesies paslaugų teikėjams, nes jų populiarumas nuo to tik didėja.
IBM nuomoja „geležį“ valandiniu tarifu. IBM dukterinė kompanija „SoftLayer“ pradėjo naują serverių nuomos etapą. Dabar serverius arba virtualizacijos sprendimus galima išsinuomoti ne mėnesiui, o valandai. Kaina 0,46 dolerio. Naudotis galima pradėti per 30 minučių nuo nuomos pradžios. Šis sprendimas yra gana naujas rinkoje, nes paprastai galingus serverius nuomojasi įmonės, pasirašydamos ilgalaikes sutartis. Tokia paslauga ir kainodara atveria duris įvairių produktų testavimui, kuris trunka vos pora dienų, ar dar trumpiau – vos keletą valandų. Tikėsimės, ši paslauga prigis ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje, kur dirbama su dideliais projektais, reikalaujančiais rimtesnių resursų, nei keli serveriai mūsiškiuose duomenų centruose.
Nemokamas alus programuotojams! Kur? Kada? Kaip? Kur čia „šaknys”?.. Viskas vyksta San Franciske, AWS lofte, kuris pirmą kartą buvo atidarytas vasarą 4 savaitėms. Dabar šis projektas gavo palaiminimą iš „Amazon“ ir bus rengiamas kur kas dažniau. AWS lofte rinksi įvairių „debesies“ programėlių programuotojai, tarpusavyje bendraus, kurs naujas programėles ir konsultuosis su AWS darbuotojais. Alų pilstys šiaip, tačiau daugybė įvairių renginių ir pažinčių visų pirma naudinga „Amazon Web Services“, kuri ieško naujų kūrėjų ir partnerių. Gera būti „debesies“ programėlių kūrėju Amerikoje, tiesa?
Programuotojų naujienos tęsiasi. Šį kartą „Microsoft Visual Studio Online“ savo nariams suteikia galimybę „debesyje“ kuriamą kodą parodyti kitiems žmonėms ir leisti prie jo padirbėti, nesvarbu, ar jie turi mokamą paskyrą, ar ne. Iki tol ši funkcija buvo prieinama tik komandos nariams, kurie turėjo susimokėti už šią paslaugą. Taip „Microsoft“ tikisi pritraukti naujų narių į savo „debesies“ programavimo paslaugą. „Visual Studio Online“ yra specialus įrankis, leidžiantis programuoti ir kodą laikyti „debesyje“, centralizuotai tvarkyti klaidas ir testuoti programinę įrangą. Tiesa yra ir nekokių naujienų, nes prieš savaitę „Visual Studio Online“ buvo „nulūžusi“ ir sukėlė daug streso daugybei programuotojų (VSO turi beveik 2 milijonus vartotojų).
Naujas vardas virtualizacijos pasaulyje – „Docker“. Apie jį kalba visi – ir „Google“, ir „Rackspace“, ir net „Microsoft“. Kas tai? Kokia čia naujovė? Tai nauja virtualizacijos platforma, kuri leidžia programuotojams kurti ir leisti programas debesyje gana paprastai ir efektyviai. „Docker“ dar tik metai, o jau gavo tiek daug dėmesio, kokio gali pavydėti kai kurios seniai dirbančios rinkoje kompanijos.
Taip jau išėjo, kad šis „debesies“ naujienų apžvalga labai orientuota į programuotojus ir „debesies“ programėlių kūrėjus. Tai rodo, kad šių žmonių pagalba yra esminė „debesies“ verslui. Tai ne tik pardavimai ir serveriai, bet ir programos, kuriomis naudojantis projektai ir verslas valdomi kur kas efektyviau ir paprasčiau.