Karšta ne tik Lietuvoje. Karšta visur, kur tik yra debesis, nes naujienos apie šią verslo sritį daug kam sukelia įvairių jausmų. Nors vasarą nevyksta daug konferencijų, nevykdomi svarbūs tyrimai, tačiau vis tiek yra naujienų, kurios vienaip ar kitaip daro įtaką visiems mums.
Gal jau viskas išrasta interneto srityje? Turime daugybę technologijų, kurios veikia, tačiau JAV organizacijai DARPA to negana. Neseniai jie sukūrė naują projektą, pavadintą CORONET kartu su IBM, AT&T ir „Applied Communication Sciences“ (ACS).
Projekto esmė – kiek įmanoma greičiau sukurti debesų kompiuterijos tinklus, kad valstybinės institucijos galėtų komunikuoti saugiai tarpusavyje ir dirbti itin didelių nelaimių atveju. Tokios nelaimės gali būti potvyniai, karai, net branduoliniai sprogimai ir pan. Rezultatas – stulbinantis. Internetas ir „debesų“ tinklai pajungiami vos per 40 sekundžių. Dabar dirbama prie komercinės šio projekto pusės.
Pastarosiomis dienomis labai smarkiai aptarinėjami antrojo ketvirčio finansiniai rezultatai (augimas, palyginus su 2013 m. antruoju ketvirčiu):
- „Amazon“: 23 procentų augimas
- „NetSuite“: 30 procentų augimas
- „Akamai“: 26 procentų augimas
- „Equinix“: 4 procentų augimas
- „ServiceNow“: 63 procentų augimas
- „Microsoft“: 18 procentų augimas
- „Wmware“: 17 procentų augimas
Visa tai, sukelia ant kojų „Wall Street“ analitikus, kurie akivaizdžiai sutaria, kad šie metai debesų kompiuterijos rinkai yra gana palankūs ir pelningi.
Tuo tarpu rinkoje norima lyderio pozicijas perleisti kitam „debesies“ milžinui. Iki šiol debesų kompiuterijos rinkos lydere yra laikoma „Amazon“, tačiau jos pelno augimas šioje srityje srityje nebuvo toks įspūdingas, kaip „Microsoft“ ar IBM.
Dėl šios priežasties analitikai šnabždasi, kad rinkos lyderis netrukus gali būti jau kitas. Ar tai gali būti „Google“? Vargu, nes jų augimas taip pat nebuvo toks didelis. „Microsoft“ pelnas iš debesų kompiuterijos paslaugų augo net 164 procentais. Pasikeitė kompanijos verslo kryptis, todėl reali kandidatė į lyderės poziciją yra „Microsoft“.
„Dropbox“ toliau tobulina savo komercinę versiją ir didina saugumo lygį. „Debesyje“ esančių duomenų saugumas – pagrindinis debesų kompiuterijos skeptikų argumentas, trukdantis verslui vystytis dar sparčiau.
Dėl to didžiosios kompanijos nuolat investuoja į saugumo lygio gerinimą. Tuo pat metu Indijos kompanija „ParaBlu“ sukūrė privataus „debesies“ įrangą, pasižyminčią itin aukštu saugumo lygiu. Prie maršrutizatoriaus prijungiamas prietaisas padeda sukurti itin saugų privatų „debesį“ per kelias minutes. Taip pat ši paslauga neblogai veikia ir su lėtu internetu. Prietaisas naudingas smulkioms ir vidutinėms įmonėms, naudojančioms privatų „debesį“.
SAP pasaulyje yra žinoma, kaip verslo valdymo sistemų kūrėja, orientuota į stambias įmones. Nuo šiol viskas bus kitaip. SAP pranešė, kad tam tikrus produktus orientuos į 500 ir mažiau darbuotojų turinčias įmones. Sukurtas naujas padalinys „SMB Solutions Group“, kuris užsiims darbu su smulkiu ir vidutiniu verslu. Toks sprendimas motyvuojamas augančia smulkaus ir vidutinio verslo įtaka vietinėms ekonomikoms ir globaliu mastu. Aišku, tai atvers galimybes ir geresnėms konkurencinėms sąlygoms su amžinu priešu iš JAV „SalesForce“.