Tyrimų bendrovė „Allied Market Research“ yra įsitikinusi, kad pasaulinės debesų kompiuterijos paslaugų rinkos metinis augimo koeficientas (CAGR) iki pat 2020 metų sieks net 17,6 proc. Būtent tai leidžia prognozuoti, kad iki 2020 metų pajamos iš debesų kompiuterijos paslaugų globaliu mastu pasieks 555 mlrd. JAV dolerių.
Dar iki 2014 metų pabaigos, dėl sparčiai populiarėjančių viešųjų debesų kompiuterijos paslaugų, bendros pajamos šioje rinkoje turėtų sudaryti beveik 210 mlrd. JAV dolerių. Šiais metais taip pat tikimasi apie 1 mlrd. JAV dolerio pajamų iš bendradarbiavimo „debesų“ paslaugų (angl. community cloud services), kurios vis didesnio susidomėjimo susilaukia žmonių sveikatos priežiūros segmente.
Spartus debesų kompiuterijos paslaugų poreikio augimas taip pat siejamas ir su pastaraisiais metais vykusiu, o kai kur dar tik dabar pasireiškiančiu ekonominiu nuosmukiu. Yra paskaičiuota, kad savo versle pradėjus naudoti „debesies“ sprendimus išlaidos IT srityje gali sumažėti daugiau nei 35 proc.
Tai tapo ypatingai svarbiu faktoriumi ekonominės krizės laikotarpiu, kai įmonėms buvo aktualu mažinti išlaidas ir IT. Tuo tarpu šiuo metu, gerėjant ekonominei situacijai, debesų kompiuterijos paslaugoms populiarėti padeda ir spartus produktyvių sprendimų bei galimybių pasiūlos progresas.
Debesų kompiuterijos paslaugų poreikis vienareikšmiškai auga visuose puikiai žinomuose segmentuose:
- infrastruktūros kaip paslaugos segmente (IaaS);
- aplikacijų (taikomųjų programų), kurios naudotojams pateikiamos kaip paslauga per interneto prieigą, segmente (SaaS);
- programinės įrangos kūrimui skirtose platformose, kuriomis galima naudotis kaip paslauga (PaaS);
- verslo procesų vykdymo kaip paslaugos segmente (BPaaS);
- „debesies“ principais veikiančios reklamos paslaugų segmente;
- valdymo ir apsaugos spendimų „debesies“ paslaugų segmente.
Pavyzdžiui, 2013 metais sparčiausiai vystėsi debesų kompiuterijos principais paremtos reklamos (angl. cloud advertising) bei BPaaS segmentai. Būtent šiems segmentams pernai atitinkamai atiteko 47 proc. ir 28 proc. šios rinkos dalies.
Nuo 2014 metų iki pat 2020 metų (pagal metinį augimo koeficientą CAGR) didžiausio augimo tikimasi valdymo ir apsaugos sprendimų „debesies“ paslaugų segmente. Tai puikiai suprantama, kadangi tokio tipo paslaugos padeda ne tik supaprastinti įmonės IT infrastruktūros valdymą, tačiau taip pat leidžia gauti apsaugos sprendimus iš rinkos profesionalų.
Kaip ir dauguma kitų analitikų, taip ir „Allied Market Research“ sutinka, kad iki pat 2020 metų gana sparčiai populiarės viešieji „debesies“ sprendimai, o tai, žinoma, nulems didelė konkurencija ir patraukli maža kaina. Vis dėlto „Allied Market Research“ numato, kad sparčiausiai per analizuojamą laikotarpį plėsis privatūs debesų kompiuterijos sprendimai. Taigi, pastebimas augimas prognozuojamas tiek viešajame, tiek privačiame sektoriuje.
Tai dar kartą patvirtina, kad hibridiniai debesų kompiuterijos sprendimai – ateitis. Problema yra tik ta, kad kol kas rinkos analitikai negali pasakyti aiškios ribos tarp skirtingų „debesies“ sričių populiarumo ateityje.
Visgi, jeigu tikėsime „Allied Market Research“ tyrimo bendrovės spėjimais, panašu, kad ateityje didesnio susidomėjimo susilauks privatūs debesų kompiuterijos sprendimai. Čia gali kilti klausimas ar su tokiu požiūriu rinka negrįš prie anksčiau buvusių populiarių FTP duomenų saugojimo sprendimų? O galbūt rinkos gigantai pasiūlys sprendimus, kurie leis realizuoti privačius „debesis“ jų serveriuose? Jeigu tai įvyktų, debesų kompiuterijos paslaugų teikėjai susikurtų dar vieną didžiulį pajamų šaltinį. Tai įmonėms leistų dar labiau supaprastinti savo vidinę IT infrastruktūrą bei garantuotai visiems laikams leistų užmiršti FTP poreikį.