Pasaulis neslepia susižavėjimo naujuoju „Microsoft“ vadovu Satya Nadella. Tai akivaizdu iš daugybės publikacijų, kurios nagrinėja kiekvieną mirktelėjimą, o ką jau kalbėti apie kitą informaciją. Neseniai vienos iš didžiausių kompanijų pasaulyje vadovas paskelbė ilgą laišką savo įmonės darbuotojams. Jame kalbama apie „Microsoft“ ateitį ir perspektyvas. Jau po pirmųjų savo kreipimosi sakinių, S. Nadella aiškiai pasako kryptį, kuria judės „Microsoft“ artimiausiu metu.
„We live in a mobile-first and cloud-first world“, – Satya Nadella.
„Mes gyvename pasaulyje, kur pirmenybė teikiama mobilumui ir „debesiui“ – taip būtų galima netiesiogiai išversti jo žodžius. Iš tikrųjų, „Microsoft“ vadovas šiuo pasisakymu nustatė kompanijos verslo kryptį. Tai „Office365“, „Microsoft Azure“, „Windows“ serveriai ir kitos perspektyvios sritys, kurios vienaip ar kitaip susijusios su „debesies“ technologijomis.
Nustatydamas aiškią kryptį jis taip pat davė suprasti, kad kai kurios sritys gaus mažiau dėmesio, o tai gali reikšti ir darbuotojų atleidimus. Tai „geležies“ sritis, kuri menkai susijusi su debesų kompiuterija – „Nokia“ skyrius, planšetinio kompiuterio „Surface“ tobulinimas, „Xbox“ žaidimų konsolė ir t. t. „Microsoft“ minėtose srityse buvo gana sudėtingi metai, todėl natūralu, kad naujasis vadovas nemato reikalo didinti į jas investicijas. Žinia pasaulio žiniasklaidoje buvo suprasta vienareikšmiškai, nors S. Nadella tiesiai šviesiai to nepasakė – bus atleista tūkstančiai darbuotojų ir tam reikia ruoštis.
Iš kitos pusės „Microsoft“ žada plėsti savo pajėgumus. Neseniai nupirkta dar viena įmonė – „InMage“. Tai „startupas“, kuriantis informacijos atstatymo sprendimus, kai nulūžta serveriai, ar nutinka kokia kita nelaimė – gaisras, potvynis ar uraganas, ir informacija prarandama. Šios kompanijos produktai bus integruojami į „Windows Azure Site“ sprendimus ir padės jiems būti dar patikimesniais.
Japonijos IT milžinas „Fujitsu“ pranešė, kad per artimiausius dvejus metus į „debesies“ infrastruktūrą ketina investuoti per 200 milijardų jenų (1,97 milijardo JAV dolerių). Numatoma, kad šios investicijos bus koncentruotos į esamų ir naujų PaaS, IaaS, SaaS sprendimų kūrimą ir tobulinimą. Milijardinėmis investicijomis šiemet pradėjo svaidytis ir kiti rinkos lyderiai – IBM ir HP.
„Rackspace“ pristatė naują paslaugą – „Managed Cloud“. Tai reiškia, kad „Rackspace“ administratoriai padės vartotojams įdiegti ir prižiūrėti jų debesų kompiuterijos projektus. Taip pat analizuos resursų panaudojimą ir ne tik konsultuos, bet ir suteiks būtiniausią pagalbą, iškilus kokiems nors nesklandumams. Ši paslauga padarys „Rackspace“ dar patrauklesne pasaulinėje rinkoje, nes dabar bus galima pritraukti nemažai klientų su gana ribotais IT resursais.
„Debesis“ ir valstybinės institucijos – visada įdomi tema. Dėl daugelio priežasčių – pasikeitusių valdžios-piliečių santykių, galimos korupcijos lygio mažinimo, biurokratizmo mažinimo ir t. t. Taigi, dar viena gera naujiena skaitmeninės valdžios entuziastams. „Microsoft“ pritaikė savo „Dynamics CRM“ JAV valdžios institucijų poreikiams.
„Dynamics CRM“ produktu dabar galės naudotis JAV federalinės ir vietos valdžios įstaigos. Jau seniau, kai kurios įstaigos pradėjo naudotis „Windows Azure“ ir „Office365“ produktais, tad šio CRM naudojimas yra dar vienas žingsnis į priekį. Ir, kaip pastebi žiniasklaida, dar vienas būdas įgelti artimiausiam konkurentui šioje srityje – „Salesforce“.
„Microsoft“ neatostogauja? Tiek daug naujienų apie juos šią vasarą, kad net reikia pasiraitoti rankoves, kad viską sužinotume. Paaiškinimas yra tik vienas – energingas naujas vadovas. Jo užduotis kuo greičiau ištraukti kompaniją iš post-Ballmerio sindromo, kuris „Microsoft“ buvo sukėlęs nemažai rūpesčių ir smarkiai kirtęs per įvaizdį.