Apie 113 500 naujų netikrų nuorodų* kiekvieną mėnesį patenka į „Kaspersky Lab“ produktų prieš sukčiavimą bazę. Tai 17,5 proc. daugiau nei 2013 m. mėnesio vidurkis – 96 609 naujos netikros nuorodos per mėnesį.
„Kaspersky Lab“ ekspertai pažymi, kad šie puslapiai labai greitai nustoja funkcionuoti. Tyčinis netikro interneto puslapio deaktyvinimas – tai triukas, leidžiantis apsunkinti netikrų atakų aptikimą.
„Pasitelkę tam tikras priemones apgavikai lengvai apgauna nepastabius interneto vartotojus ir gauna jų asmeninius duomenis, taip pat ir prieigą prie aukos finansų. Šiuo metu nauji netikri puslapiai tinkle atsiranda kas minutę, ir dauguma jų veikia vos kelias valandas. Taikydami tokią taktiką apgavikai tikisi, kad žinia apie puslapį nebus paskleista į prieš sukčiavimą nukreiptas bazes. Ši dinamika diktuoja sukčiavimą stabdančių produktų plėtros taisykles – būtina kruopščiai sekti bazėje saugomų nuorodų aktualumą. Mes dirbame su „greitai gendančiu“ kenkėjišku produktu, todėl atnaujinimo reakcijos greitis labai svarbus“, – pasakoja Nadežda Demidova, „Kaspersky Lab“ turinio analitikė.
Sukčiavimą užkertančios technologijos įtrauktos į daugumos „Kaspersky Lab“ apsaugos produktų, skirtų privatiems ir korporatyviniams vartotojams, sudėtį. Netikri interneto puslapiai, tarp jų – ką tik atsiradę tinkle, aptinkami taikant kelis sistemos „Antifišingas“ komponentus. Konkrečiai – „Antifišingą ne realiuoju laiku“, saugomą vartotojo renginiuose, kuriame dedamos aktualiausios netikrų nuorodų grupės; „Debesų antifišingą“, kuris akimirksniu atsinaujina ir apima visas antifišingo nuorodų grupes; taip pat euristinį komponentą. Jei netikro puslapio adresas dar neįtrauktas nė į vieną iš bazių, euristinis modulis patikrina interneto puslapį ir nustato įtartinus elementus URL adresu ir HTML turinyje. Toks įvairialypis patikrinimas padeda vartotojams išvengti apgavikų spąstų.