Bendrovė IBM prieš 50 metų pagamino skaičiavimo kompleksą „IBM System/360“. Pasak „Wired“, tai buvo viena svarbiausių sistemų visoje kompiuterių technikos istorijoje: iš esmės tai buvo nauja skaičiavimo mašinų karta, kurios išsiskyrė iš ankstesniųjų tuo, jog tai buvo bendrosios paskirties kompiuteriai, valdomi vienos operacinės sistemos. Tai reiškė, kad galėjote naudoti visus jų modelius su ta pačia programine įranga ir periferiniais įrenginiais.
„IBM System/360
Šiandien mums tai atrodo savaime suprantamas dalykas, tačiau 7-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį tokia koncepcija buvo tikra revoliucija, sakoma pranešime.
IBM atstovų teigimu, „IBM System/360“ pasirodymas rinkoje iš esmės pakeitė skaičiavimų galimybes: tai buvo pirmoji skaičiavimo mašinų serija, kurios leido įvairių kompanijų informacinėms operacijoms plėstis nuo pavienių nedidelių kompiuterių iki didelių sistemų be milžiniškų išlaidų svarbioms programoms perrašyti. Kitaip tariant, tai leido kompanijoms augti prireikus pridedant naujų skaičiavimo pajėgumų, kaupiklių ar spausdintuvų, ir visi jie galėjo naudoti egzistuojančią programinę įrangą.
Prieš pasirodant „IBM System/360“ investuoti į kompiuterius galėjo sau leisti tik labai didelės kompanijos, tačiau šis kompleksas viską pakeitė. Dabar ir sąlyginai mažos bendrovės galėjo už 133 tūkst. dolerių įsigyti bazinį „IBM System/360“ modelį. Ir lygiai taip pat, kaip „iPhone“ ar kiti „iOS“ arba „Android“ valdomi įrenginiai, „IBM System/360“ atvėrė kelią visiškai naujai pramonei. Trečiųjų šalių programinės įrangos gamintojai galėjo kurti savo programas „IBM System/360“ skaičiavimo mašinoms pagal bet kokius klientų poreikius.
Visa tai lėmė nepaprastą „IBM System/360“ sėkmę ir leido tapti IBM kompiuterių pramonės milžine, sakoma pranešime. Būtent šis skaičiavimo kompleksas padėjo nuskraidinti žmones į Mėnulį ir leido bankams vykdyti tranzakcijas realiuoju laiku.