Džiugi žinia „Google Drive“ gerbėjams – nuo šiol „Google Drive“ naudotojai gali kurti ir redaguoti „Microsoft Office“ dokumentus nepakeisdami originalaus „Office“ dokumento formatavimo. Iki šiol viską buvo galima daryti, tik „Google Drive“ turėdavo performatutoti .doc ar .xls bylas į savo formatą. Tad, kai kurie formatavimo momentai dingdavo, išsikraipydavo ir kildavo nemažai sunkumų. Bet yra ir ne tokia gera žinia (negalima sakyti, kad tai bloga žinia, nes tai būtų netiesa). Minėtoji funkcija pasiekiama tik „Google Drive for Work“ naudotojams. Tai yra tiems, kurie moka po 5 arba 10 JAV dolerių per mėnesį už naudojimąsi „Google Apps“.
Profesionali versija turi nemažai privalumų ir papildomų įrankių bei programėlių, kurios labai naudingos verslui. Pavyzdžiui, įmonės el. paštas visiškai valdomas ir pasiekiamas per „Google“ sąsają ir atrodo, kaip „Gmail“. Taip pat yra vidinių puslapių kūrimo įrankis „Google Sites“, kuris gali būti naudojamas ir kaip įmonės vidinis socialinis tinklas.
Lietuvoje mokamomis „Google Drive“ paslaugomis naudojasi dar nedaug įmonių, nes kaina yra po 50-120 JAV dolerių metams už kiekvieną naudotoją. Tai vis dar gana daug lietuviškam smulkiajam ir vidutiniam verslui.
Kuo ši funkcija tokia reikšminga, paklausite? Tai „Google“ ir „Microsoft“ konkurencinės kovos išdava.
Neseniai rašėme, kad „Microsoft“ savo „Office 365“ naudotojams suteikia 1 TB vietos. „Google“ taip pat reagavo į tai suteikdama 10 JAV dolerių per mėnesį mokantiems naudotojams 1 TB. Tačiau to negana.
Atrodo, kad „Google“ šiek tiek pralaimi konkurencinėje kovoje „Microsoft“ ir bando suvienodinti galimybes. „Office 365“ nuolat pinga, darosi vis lankstesnis ir toliau dominuoja pasaulyje.
DOC, XLS, PPT formatai yra tokie populiarūs, kad į juos nereaguoti nebegalima. „Google“ kūrė savo biuro programų rinkinį „debesyje“, tačiau aktyvūs „Microsoft“ veiksmai privertė juos sunerimti ir pergalvoti savo strategijas ne kartą.
Neseniai „Google“ įsigijo kompaniją „Quickoffice“, kuri ir sukūrė sprendimą, kaip „Word“, „Excel“ ir „PowerPoint“ dokumentus redaguoti „debesyje“, neprarandant originalaus formatavimo ir nustatymų.
Nepaisant to, yra tam tikrų nepatogumų iki šiol, dėl ko ši tarnyba atsilieka nuo „Microsoft“ produktų, pavyzdžiui tai, kad „Drive“ programėlė vis dar neleidžia sukurti dokumento „debesyje“ ir jį sinchronizuoti su darbalaukiu (sukuriama tik nuoroda į internete esantį dokumentą). Tokia funkcija yra naudinga dirbant atsijungus nuo interneto.
Dabar „Google Drive for Work“ naudotojai drąsiai galės redaguoti dokumentus, skaičiuokles ir prezentacijas, nebijodami, kad dings formatavimas, keisis stiliai ir panašūs dalykai. Pasigirsta gandų, kad ši funkcija atsiras ir nemokamai prieinamuose „Google Drive“ programose. Tik kyla klausimas – kada?