Elektronika.lt
 2025 m. kovo 12 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Kovo 12 d. 08:31
Du trečdaliai Lietuvos SVV skaitmenizuoti, bet tikslas – dar neįgyvendintas. Ko trūksta?
Kovo 11 d. 16:15
Prieš perkant telefono stikliuką ar plėvelę
Kovo 10 d. 17:50
Kaip pasikeis jūsų smegenys, kai vos 3 dienoms atsisakysite išmaniojo telefono
Kovo 10 d. 14:43
Ką daryti jei „iPhone“ nematote pranešimų apie gautas žinutes
Kovo 10 d. 11:23
Paskutinieji be interneto, pirmieji – soc. tinkluose: kuo ypatinga „Xennials“ karta?
Kovo 10 d. 08:27
„Mercedes-Benz“ ruošia elektrinę GLC versiją: sėkmingai pasirodė bandymuose ekstremaliomis sąlygomis
Kovo 9 d. 13:48
Pirmasis naujosios „Kia“ strategijos atstovas Baltijos šalyse debiutuos šį rudenį
Kovo 8 d. 13:18
Investicijos į mažai taršų transportą – pernelyg brangios? Ne visada
Kovo 7 d. 20:26
Dirbtinis intelektas, elektrifikavimas ir tvarumas buitinėje elektronikoje
Kovo 7 d. 17:19
„Xiaomi“ pristato naujausias inovacijas: skatina išmanesnį, stilingesnį ir sujungtą gyvenimą
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
KCD2 Mods
Installing KCD 2 Mods, KCD 2 Guides, KCD 2 Cheats
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Wiki
GTA 6 Map, GTA 6 Characters, GTA 6 News
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Kompiuterija Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Pasaulio futbolo čempionatui artėjant „Kaspersky Lab“ įspėja apie profesionalią apgavystę

Publikuota: 2014-06-05 15:43
Tematika: Kompiuterija
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Iki 2014 m. Pasaulio futbolo čempionato Brazilijoje lieka kelios savaitės. Šios sporto šakos mėgėjai laukia varžybų ir ruošiasi aplankyti naujus miestus bei stadionus. „Kaspersky Lab“ įspėja, kad čempionatui ruošiasi ir apgavikai, demonstruojantys tikrą meistriškumą bandydami užkrėsti interneto vartotojų kompiuterius kenkėjiška programine įranga ir pasisavinti svetimus pinigus.

Kibernetiniai nusikaltėliai visada naudojosi dideliais sporto įvykiais. Tačiau šį kartą jie maksimaliai profesionaliai kuria netikrus prisijungimo vardus su SSL sertifikatais, pasitelkdami skaitmeninius parašus ir įsilauždami į internetinių bilietų pardavimo paslaugas teikiančių bendrovių klientų duomenų bazes.

Pavyzdžiui, Brazilijos programišiai visiškai oficialiai registruoja prisijungimo vardus su populiarių prekių ženklų pavadinimais, konkrečiai – bendrovių „Visa“ arba „Mastercard“ atstovės Brazilijoje. Be to, jie perka SSL sertifikatus iš sertifikuojančių organizacijų, tokių kaip „Comodo“, „EssentialSSL“, „Starfield“, „Register.com“ ir kitų. Kiekvieną dieną vien Brazilijoje „Kaspersky Lab“ blokuoja per 50 panašių tinklalapių. Netikri tinklalapiai atrodo nepriekaištingai ir itin tikroviškai – akivaizdu, kad juos kuriant dalyvavo profesionalai.

Pasaulio futbolo čempionatui artėjant „Kaspersky Lab“ įspėja apie profesionalią apgavystę
Brazilijos netikro tinklalapio, eksploatuojančio 2014 m. Pasaulio futbolo čempionato tematiką, pavyzdys

Labiau tikslinį būdą besirenkantys apgavikai interneto vartotojams siunčia laiškus su pranešimais, neva jie laimėjo bilietą į Pasaulio futbolo čempionato varžybas. Pasak apgavikų, atsiimti bilietus galima laiške atidarius nuorodą arba pridėtą dokumentą. Žinoma, jokių bilietų ten nėra ir negali būti – patiklus vartotojas tik įkraus į savo kompiuterį bankinį „Trojos“ virusą. Tokios apgavystės schema gana tipinė, bet šiuo atveju Brazilijos kibernetiniai nusikaltėliai slopina vartotojų budrumą skaitmeniniais parašais pridedamuose dokumentuose, taip pat pasitelkia teisingus žmogaus asmeninius duomenis, gautus tikriausiai iš įsilaužtų internetinių bilietų pardavimo paslaugas teikiančių bendrovių duomenų bazių.

„Apgavikai iš tikrųjų gerai pasirengė artėjančiam Pasaulio futbolo čempionatui. Mes nežinome, kaip Brazilijos programišiams pavyko gauti SSL sertifikatus ir prisijungimo vardų registraciją, bet dėl viso to vartotojams akivaizdžiai sunkiau atpažinti apgavystę. Tačiau netgi tokios kibernetinių nusikaltėlių gudrybės negali apgauti apsaugos produktų. Pavyzdžiui, „Kaspersky Lab“ sprendimai veikia proaktyviai ir panašius prisijungimo vardus blokuoja iš anksto, dar iki tol, kol apgavikai aktyvina netikrą turinį, – pasakoja Fabio Assolini, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis antivirusų analitikas. – Ir apskritai internete visada reikia būti budriems ir netikėti viliojamais nepažįstamų tinklo vartotojų pažadais.“


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Pristatytas naujasis „Yoga 7“ serijos nešiojamas kompiuteris

Gamintojas dalyvavo ir Barselonoje vykusioje „Mobile World Congress 2025“ parodoje, kur pristatė ir dar daugiau naujienų. Vieno didžiausių technologijų renginio metu „Lenovo“ paskelbė apie gausybę naujų nešiojamų kompiuterių, o tarp jų ir „Yoga 7 2-in-1“ modeliai.

Pristatytas „Lenovo Yoga Pro 9i Aura Edition“ kompiuteris su puikiu OLED ekranu

Gamintojas dalyvavo ir Barselonoje vykstančioje „Mobile World Congress 2025“ parodoje, kur pristatė ir dar daugiau naujienų. „Lenovo“ atstovai dabar paskelbė ir apie naująjį „Yoga Pro 9i Aura Edition“ nešiojamą kompiuterį.

„Lenovo“ pristatė „IdeaPad Slim 3x“ serijos nešiojamą kompiuterį

Barselonoje vykstančioje „Mobile World Congress 2025“ parodoje „Lenovo“ pristatė ir dar daugiau naujienų. „Lenovo“ atstovai dabar paskelbė ir apie naująjį „IdeaPad Slim 3x“ modelį, kuris veiks su „Qualcomm“ sukurtu lustu.

2025 m. kovas
2025-03-10 19:23
Patriotizmas slaptažodžiuose: „lietuva“ tarp populiariausių Lietuvoje (2)
2025-03-09 16:37
„Lenovo“ pristatė naująjį „ThinkBook 16p Gen 6“ nešiojamą kompiuterį
2025-03-08 10:08
TCL paskelbė apie naująjį „Nxtpaper 11 Plus“ planšetinį kompiuterį su naujos kartos „Nxtpaper 4.0“ ekranu
2025-03-07 18:30
Vasarą įsigalios nauji reikalavimai elektroninėms knygoms
2025-03-06 07:04
„Lenovo“ pristatė „IdeaPad Slim 5“ serijos nešiojamus kompiuterius
2025-03-05 16:16
„Razer“ pristatė bene galingiausią savo nešiojamą kompiuterį – paskelbta apie naująjį „Blade 18 (2025)“ modelį
2025-03-05 15:47
„Apple“ pristato atnaujintą ir „puikiai subalansuotą“ „iPad Air“ planšetinį kompiuterį
2025-03-05 13:43
„Asus“ paskelbė apie naujuosius „Zenbook A14“ ir „Vivobook 16“ serijos nešiojamus kompiuterius
2025-03-05 10:36
„Lenovo“ pristatė biudžetinės klasės planšetinį kompiuterį su „MediaTek“ mikroschemų rinkiniu
2025-03-05 09:40
Internetinių programėlių kūrimas be jokių programavimo įgūdžių: „Hostinger Horizons“ DI įrankis jau prieinamas visiems
2025-03-04 16:08
Pristatytas naujasis „Redmi Book Pro 16 (2025)“ nešiojamas kompiuteris
2025-03-03 16:34
„Teclast“ pristatė nė 90 eurų nekainuojantį planšetinį kompiuterį
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama