Artėja vasara ir daugelis debesų kompiuterijos kompanijų gyvena atostogų nuotaikomis. Tačiau naujienų ir naujovių – nors vežimu vežk.
„Debesies“ patikimumas svyruoja dėl vienos klaidos. Aišku, žmogiškos. Kad ir kiek daug „apsaugų“ turėtų, debesų kompiuterijos talpykla ir duomenų centras vis dar išlieka labai pažeidžiami. Taip jau nutiko, kad vienas iš „Joyent“ administratorių padarė vieną vienintelę klaidelę įvesdamas komandą, kuri vienu metu perkrovė visus serverius. Ir ši kompanija pakibo ant bedugnės krašto.
Kuo viskas baigsis – milžiniškais nuostoliais ir dar blogiau. Toks „nulūžimas“ patraukė pasaulinės žiniasklaidos dėmesį, kuri tokių klaidų neatleidžia ir neužmiršta, ypač metų pabaigoje, kai sudarinėjami didžiausi „debesies“ kompanijų „lūžimų“ dešimtukai, dvidešimtukai ir šimtukai...
Pasklido gandai, kad vienas iš didžiausių debesų kompiuterijos kompanijų „Rackspace“ ruošiasi pardavimui. Aišku, tai tik gandai, tačiau kai kurios kompanijos priverstos aiškintis. Tą iš karto padarė „Cisco“, pareikšdama, kad jie neketina pirkti „Rackspace“, nes pastaroji neatitinka jų koncepcijos... Kaina būtų kosminė – milijardai dolerių, tačiau kol kas nėra aišku, koks bus kompanijos likimas po pusmečio.
SAP gresia reorganizacija. Ji pasireikš dviem dalykais – geru ir blogu. Blogasis yra tas, kad bus mažinamas darbuotojų skaičius – bus atleista 1500–2500 žmonių (SAP darbuojasi per 65 000 darbuotojų įvairiose pasaulio šalyse). Geroji naujiena yra ta, kad SAP orientuosis į debesų kompiuteriją ir taps paslankesnė ir priimtinesnė siūlomų paslaugų atžvilgiu. Gal net kris kainos... Bet kuriuo atveju, akivaizdu, kad SAP laukia didelės permainos.
Debesų kompiuterijos talpykla „Box“ pastaruoju metu dirba labai aktyviai. Pradėta bendradarbiauti su JAV milžine „General Electric“. Net 300 000 darbuotojų naudosis „Box“ teikiamais privalumais. Taip pat „Box“ bendradarbiaus su LG ir naujiems vartotojams, įsigyjantiems G serijos LG produktus suteiks 50 GB nemokamai.
Taip pat „Box“ dirbs su NVO – ne pelno siekiančiomis organizacijomis. Tai jų nauja verslo strategija – padėti tiems, kam iš tiesų reikia pagalbos, o ne tik vaikytis didesnių pelnų ir kelti akcijų vertę. Tokiu būdu „Box“ nori užtvirtinti „socialaus verslo“ etiketę, kuri ateityje gali turėti labai didelės įtakos konkurencinėje kovoje su „Dropbox“, „Google Drive“, „OneDrive“ ir kt.
„Debesį“ dabar galima nešiotis, kaip sunkią rankinę.
Ne, čia ne pokštas. Kompanija „Canonical“ sukūrė nešiojamą „debesį“ – „Ubuntu Orange Box“. Jo kaina 12 000 JAV dolerių. Aišku, šioje „dėžutėje“ karaliauja „Linux“ sistemos, konkrečiai „Ubuntu“. Dar visai neseniai ši kompanija atsisakė savo planų dalyvauti duomenų talpyklų „lenktynėse“ dėl klientų ir nemokamų gigabaitų, tačiau rankų nesudėjo ir dabar akivaizdu, kad uždirbti tikimasi kitais būdais.
Keista, bet didelių naujienų nepateikė „Google“, „Amazon“ ir „Microsoft“, nors jie visada planuoja.