„Kaspersky Lab“ išleido naują sprendimą „Kaspersky Security for Virtualization | Light Agent“, sukurtą apsaugoti virtualius kompiuterius „Microsoft Hyper-V“, „Citrix XenServer“ ir „VMware ESXi“ aplinkose. Šis sprendimas papildo „Kaspersky Security for Virtualization“ produktų sąrašą užtikrindamas dviejų naujų virtualizacijos platformų („Microsoft“ ir „Citrix“) palaikymą, o vartotojams „Vmware“ teikia funkcionalesnę saugumo užtikrinimo technologijos alternatyvą.
Kuriant ir palaikant virtualią infrastruktūrą reikia patirties ir įrankių, kurie skiriasi nuo priemonių, naudojamų darbui su fiziniu tinklu ir darbo stotelėmis. Informacinio saugumo užtikrinimo srityje situacija analogiška, tačiau dažnai bendrovės virtualių erdvių apsaugai iki šiol naudoja antivirusinius fiziniams įrenginiams sukurtus produktus. Toks būdas, vadinamas „agento naudojimu“, daro neigiamą įtaką virtualios infrastruktūros darbo našumui. Jis sumažina virtualių kompiuterių konsolidavimo lygį (virtualių kompiuterių tankį tinklalapių serveryje), o tai sumenkina pagrindinius virtualizacijos technologijos pranašumus ir sumažina jos įdiegimo ekonominį efektą, todėl „agento naudojimą“ galima pateisinti tik retais atvejais.
„Kaspersky Lab“ sprendimas, taikantis lengvojo agento technologiją, siūlo didesnius pranašumus, palyginti su tradicinėmis apsaugos priemonėmis. Toks modelis atlieka daugybę sudėtingų operacijų paskirtu virtualiu saugumo įrenginiu, kuriame taip pat yra reguliariai atnaujinamos antivirusinės bazės. Taip į kiekvieną paprastą kompiuterį įdiegiamas specialus modulis (vadinamasis „lengvasis agentas“), kuris užtikrina maksimalią apsaugą nemažindamas virtualios infrastruktūros darbo našumo, o technologija „Shared Cache“ padeda išvengti dvigubo identiškų failų patikrinimo skirtinguose virtualiuose kompiuteriuose.
Toks būdas pranašesnis ne tik už tradicinius sprendimus, bet ir už apsaugą netaikant agentų. Pastaroji padeda gerokai sumažinti naudojamus resursus, bet ir turi mažiau apsaugos funkcijų.
Sprendimas su „lengvuoju agentu“ – tai aukso vidurys, siūlantis idealų pranašumų balansą: jis užtikrina optimalų resursų naudojimo lygį ir papildomai leidžia taikyti kitus apsaugos mechanizmus – tarptinklinį ekraną, priedų ir įrenginių kontrolę, interneto politikų suderinimą ir įsibrovimo aptikimo technologiją. Verta paminėti galimybę dirbti mišriose aplinkose, kuriose taikomi įvairūs specialiųjų operacinių sistemų (angl. hypervisor) tipai, iš vieno valdymo pulto valdant ir virtualių, ir fizinių kompiuterių apsaugą.
„Įvertinę tokį pranašumą, kuris gerai pasirodė dirbdamas „Vmware“ aplinkoje, mes jo analogą realizavome kitose paplitusiose virtualizacijos platformose – sukūrėme subalansuotą įrankį, užtikrinantį patikimą apsaugą ir nemažinantį virtualios erdvės darbo našumo. Papildydami „Kaspersky Security for Virtualization“ produktų sąrašą mes ne tik siekiame realizuoti apsaugos nuo visų žinomų grėsmių technologijas, bet ir išsaugoti apsaugos valdymo universalumą ir paprastumą“, – pabrėžė Aleksandras Oniščenko, „Kaspersky Lab“ produktų vadovas.