Kenkėjiškų programų plėtra siekiant apgavystės būdu gauti kriptovaliutos „Bitcoin“ tapo vienu iš finansinių atakų skaičiaus augimo veiksniu. Tai liudija „Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas, siekiantis įvertinti finansinių kibernetinių grėsmių plėtros tempus. Per metus atakų, siekiančių užvaldyti „Bitcoin“, skaičius išaugo daugiau nei pustrečio karto ir sudarė 8,3 milijono incidentų.
Kriptovaliuta „Bitcoin“ buvo sukurta anoniminiams mokėjimams internete atlikti ir per pastaruosius metus tapo itin populiari. Jos kursas 2013 m. pradžioje buvo 13,6 JAV dolerio, o jau gruodį peršoko 1200 JAV dolerių. Tai patraukė apgavikų dėmesį – kai valiutos savininkas savo „piniginę“ saugo nešifruotu pavidalu diske, jiems nereikia imtis įmantrių priemonių, sąskaitai pavogti pakanka nukopijuoti vienintelį failą.
Nusikaltėlių taikomas programas „Bitcoin“ valiutai gauti galima padalyti į dvi kategorijas: tai failo-piniginės vagystės ir slapti priedų įdiegimai užkrėstame kompiuteryje „Bitcoin“ valiutai gauti. Skaičiuojant bendrai 2013 m. „Bitcoin“ piniginių vagystėms buvo surengta dvigubai daugiau atakų, o slapto valiutos gavimo instrumentai buvo kuriami dar aktyviau.
„Per 2013 m. „Bitcoin“ kursas išaugo daugiau nei 85 kartus, ir tai, žinoma, patraukė apgavikų dėmesį. Galiausiai metų pabaigoje vartotojų, nukentėjusių nuo atakų į „Bitcoin“ taikoma programine įranga, skaičius priartėjo prie bankinių kibernetinių grėsmių rodiklio. Kriptovaliutų savininkams reikia būti itin atsargiems, juk vagystės atveju jiems, galima sakyti, neįmanoma susigrąžinti prarastas lėšas. Tai mokestis už tai, kad „Bitcoin“ veikia be jokio valdžios reguliavimo“, – komentuoja Sergejus Ložkinas, „Kaspersky Lab“ antivirusų ekspertas.
„Kaspersky Lab“ specialistai rekomenduoja failus-pinigines saugoti šifruotuose nešyklėse. Taip pat būtina užtikrinti patikimą kompiuterio apsaugą nuo plataus kenkėjiškos programinės įrangos spektro taikant kokybišką „Internet Security“ klasės apsaugos sprendimą.
Privatiems vartotojams „Kaspersky Lab“ siūlo „Kaspersky Internet Security 2014 įvairiems įrenginiams“, kuriame, be kompleksinio apsaugos technologijų rinkinio, yra technologija „Saugūs mokėjimai“, užtikrinanti saugų darbą su elektroninėmis sąskaitomis bankų ir mokėjimo sistemų tinklalapiuose.